USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Найнижчий показник за останні 10 років: Мінсільгосп США прогнозує падіння експорту української пшениці

У відомстві очікують, що нинішній експорт складе 13 мільйонів тонн
пшениця
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує виробництво пшениці в Україні у 2024/25 роках на рівні 19,5 млн тонн. Це на 1,5 млн тонн менше попереднього прогнозу і на 3,5 млн тонн менше урожаю минулого року. До того ж це найнижчий показник за останні 10 років, йдеться у червневому звіті відомства.

За даними звіту, очікуваний експорт складе 13 мільйонів тонн, що є найнижчим показником за останні 10 років.

При цьому виробництво ячменю в Україні цьогоріч експерти оцінюють у 5 млн тонн (-0,2 млн тонн до травневого прогнозу), експорт – 2,2 млн тонн (-0,1 млн тонн).

Водночас валовий збір кукурудзи складе 27,7 млн тонн (+0,7 млн тонн), а експорт збільшиться до 24,5 млн тонн (+0,5 млн тонн).

Разом з тим фахівці очікують зменшення світового врожаю пшениці в новому маркетинговому році з 798,19 млн тонн до 790,75 млн тонн і зменшення торгівлі з 215,36 млн тонн до 212,98 млн тонн.

Що ж до врожаю кукурудзи, то тут прогнозують, що він збільшиться до 1220,5 млн тонн з 1219,9 млн тонн, а експорт – до 193,9 млн тонн з 192,66 млн тонн.

"Цей звіт охоплює всі країни – експортери зерна і найбільше зниження аналітики прогнозують для РФ – на 5 млн тонн, до 88 млн тонн", – зазначено в документі.

Новини за темою: Агросектор України відновиться лише через 20 років після закінчення війни, – KSE

Світ ризикує зіткнутися з продовольчою інфляцією

Втім, не так давно західні ЗМІ писали, що ціни на основні сільськогосподарські культури зростають, що спричиняє ризик інфляції, яка залишається неприємно високою в деяких регіонах світу. 

Наприклад, пальмова олія, яка використовується в широкому спектрі харчових продуктів, досягла піка цін за останні 17 місяців, тоді як ф'ючерси на каву робуста стали найвищими з 2008 року, а вартість білої кукурудзи збільшилася на понад 30% лише в поточному році.

А у звіті Світового банку йшлося, що підвищення цін значною мірою спричинене поганими погодними умовами, які зменшують врожаї та звужують обсяги пропозицій. Хоча зміни в оптових цінах потребують часу, щоб відобразитися на рівні роздрібної торгівлі, дане зростання може покласти кінець тривалому періоду зниження вартості продовольчих товарів і призвести до того, що споживачі незабаром відчують ці підвищення цін не тільки на шоколадні батончики, а й на інші товари в супермаркетах.

Увагу експертів привертала й пшениця. Геополітичні напруженості, як і раніше, високі через тривалу агресію Росії проти України та атаки на інфраструктуру з обох сторін. Стійкість України в підтримці сільськогосподарського виробництва в умовах війни підкреслювала її роль як світового постачальника, але перспективи миру залишаються невизначеними, що загострює волатильність ринку, пояснювали фахівці.

Читайте також:
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
Вихід Байдена з виборчих перегонів: Камала Гарріс підтвердила, що готова балотуватися в президенти США Вихід Байдена з виборчих перегонів: Камала Гарріс підтвердила, що готова балотуватися в президенти США
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ