USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Дружина глави МНС РФ може бути причетна до незаконного вивезення українських дітей, – росЗМІ

Йдеться про керівницю російського фонду Архістратига Михаїла
Олена Мільська
Олена Мільська
Джерело: Проект
Дружина глави російського міністерства надзвичайних ситуацій Олександра Куренкова Олена Мільська причетна до незаконного вивезення українських дітей з тимчасово окупованих РФ українських територій, йдеться в розслідуванні російського видання "Проект".

Йдеться про керівницю російського фонду Архістратига Михаїла та голову опікунської ради Національного центру допомоги зниклим і постраждалим дітям.

У розслідуванні йдеться про те, що Мільська "виступає за традиційні сімейні цінності, цензуру в інтернеті, таврує ЛГБТ, західні цінності та світську освіту", водночас отримуючи доходи в мільярди рублів. При цьому вона володіє дорогою нерухомістю, машинами та одягом відомих брендів.

Джерела видання підтвердили, що Мільська і Куренков перебувають в офіційному шлюбі, хоча публічно це не афішується. Також виданню вдалося знайти документ, де вони згадувалися як чоловік і дружина.

У матеріалі йдеться про те, що шлюб із главою МНС РФ відкрив для Мільської "великі матеріальні та політичні перспективи".

Новини за темою: Родина Лукашенка причетна до депортації українських дітей, – розслідування

У розслідуванні йдеться, що російська "благодійниця" безпосередньо причетна до депортації українських дітей, починаючи з 2014 року. Тоді з окупованого Росією Донецька вивезли вихованців дитячих будинків. Міністра Куренкова в поїздці супроводжували співробітники Національного центру допомоги дітям Мільської. На одному з фотозвітів, який дружина міністра розмістила в серпні 2022 року, вдалося впізнати дітей із донецького дошкільного дитячого будинку №1. Деяких із них зараз вивезено за півтори тисячі кілометрів у башкирське місто Учали.

Анкети всіх чотирьох розміщені на тематичних сайтах, де діти пропонуються до усиновлення.

У жовтні минулого року, перед тим як українські військові звільнили Херсон, "волонтери" центру Мільської разом із МНС брали участь у вивезенні дітей із Херсонської області, переправляючи їх із Криму до Краснодарського краю.

Новини за темою: Міжнародний Червоний Хрест розпочав розслідування щодо депортації головою Білоруського ЧХ українських дітей

"Про те, що вивезення дітей було насильницьким, розповідав журналістам директор Центру соціально-психологічної реабілітації в селі Степанівка (Херсонська область) Володимир Сагайдак: "Мені сказали, що якщо буде якийсь опір, приїдуть солдати, запакують нас разом із дітьми і відвезуть. Я не думаю, що ми можемо щось зробити проти автоматів. Тому діватися було нікуди. Мені сказали, що дітей вивезли в Генічеськ, – збрехали. Їх вивезли до Криму, у Краснодарський край, місто Анапа", – ідеться в матеріалі.

"Проєкт" також повідомляє, що Мільська має доступ до грошей із держбюджету РФ, разом із чоловіком вони вчать російських дітей убивати.

У грудні 2022 року Мільська разом з іншим чиновником оголосила про створення десяти регіональних центрів "військово-спортивного виховання і патріотичної підготовки молоді". Навчання розраховане насамперед на школярів 14–18 років, а також на добровольців із числа мобілізованих росіян. Підліткам і дорослим за 120 годин планують дати основи вогневої, інженерної, фізичної та психологічної підготовки, управління безпілотними апаратами, тактичної медицини. На цей проєкт виділено 2,7 млрд рублів.

Хто і за скільки вивозить українських дітей

Вивезення дітей з окупованих територій до Білорусі оплачується з бюджету Союзної держави, тобто з держбюджетів Росії та Білорусі.

Тільки у вересні 2022 року з союзного бюджету на "надання гуманітарної допомоги" на окупованих територіях виділили 29 млн російських рублів (близько пів мільйона доларів).

Ці гроші виділялися, зокрема, на "оздоровлення" українських дітей у Білорусі.

Москва почала систематично перевозити дітей з України до Росії після вторгнення наприкінці лютого 2022 року. Така практика продовжується і наразі, за оцінками українського уряду, понад 19 500 дітей були примусово вивезені російською владою. Лише 361 з них повернуто в Україну, повідомила уповноважена президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук.

В Україні відкрито понад 100 кримінальних справ за фактами незаконного примусового видворення дітей, у тому числі до Білорусі та Росії, повідомили в Офісі генпрокурора.

Росія сиріт нібито "евакуює" зі східної України в табори. Деякі з цих дітей потім "усиновлюються" в російські сім’ї. Інших дітей російські чиновники відправляють у "табори відпочинку", щоб ті ніколи не повернулися.

Вважається, що деяких дітей, утримуваних у Білорусі, пізніше відправляють до Росії, зокрема на Далекий Схід країни, майже за 6,5 тисяч км від України.

Президент РФ Володимир Путін і Марія Львова-Бєлова, уповноважена з прав дитини Росії, вже мають ордер на арешт Міжнародного кримінального суду, оголошений у березні, за примусову депортацію тисяч українських дітей до РФ.

Читайте також:
У Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей У Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей
Під час великої війни зросла психотравмованість серед дітей, особливо – переселенців, – судовий експерт Під час великої війни зросла психотравмованість серед дітей, особливо – переселенців, – судовий експерт
Сотні українських дітей, вивезених з України, кинули напризволяще в російських дитбудинках Сотні українських дітей, вивезених з України, кинули напризволяще в російських дитбудинках
"Вони – моє найкраще рішення в житті": Могилевська розповіла, як донечки змінили її життя