USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Щасливе літо: Хто може безоплатно оздоровитися у дитячому центрі "Артек" та що потрібно робити?

Цьогоріч ще більше категорій дітей можуть отримати безоплатні путівки до дитячого центру
дитячий табір
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Щороку українські діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають можливість отримати послуги з оздоровлення за рахунок коштів державного бюджету. А от цьогоріч ще більше категорій дітей можуть отримати безоплатні путівки до дитячого центру "Артек", який розташований на двох локаціях – у Києві та на Закарпатті.

Хто може отримати? Що потрібно? Як скористатися послугою? Відповіді на ці та інші питання зібрали в нашому матеріалі.

Які категорії дітей можуть отримати безоплатні путівки до дитячого центру?

Безоплатні путівки надаються таким категоріям дітей:

 • діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування
 • рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одній прийомній сім'ї чи дитячому будинку сімейного типу
 • діти з малозабезпечених сімей
 • діти, один з батьків яких загинув, пропав безвісти або помер від поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, отриманого в зоні проведення АТО, здійснення заходів національної безпеки і оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, зоні бойових дій.

Нині ж, у 2024 році, до цього переліку додалися ще три категорії дітей, які мають право на безоплатну путівку. Зокрема це:

 • діти учасників бойових дій, зокрема і добровольців
 • діти загиблих (померлих) захисників та захисниць України
 • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (ВПО), які отримують допомогу на проживання ВПО

Яка вартість?

Для перелічених вище категорій путівка в "Артек" безплатна.

Куди звертатись?

Щоб подати заяву на безоплатне оздоровлення дитини, звертайтесь до органів соціального захисту обласних військових адміністрацій.

Які документи потрібно?

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

 • Копія документа, що посвідчує особу
 • Копія довідки про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (для дітей із малозабезпечених сімей)
 • Копія документа, що підтверджує належність дитини до певної категорії (для дітей з інвалідністю, здатних до самообслуговування; дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій; дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах)
 • Копія посвідчення дитини з багатодітної сім'ї або довідка про склад сім'ї (для дітей із багатодітних сімей)
 • Копія розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім' ї (для рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім'ї)

Діти і реалії сьогодення

На жаль, нині під час повномасштабної війни в Україні психологічна травматизація громадян підвищилася в рази. Особливо це стосується дітей, а насамперед – внутрішньо-переміщених осіб, які переїхали з гарячих точок, зазначила в ексклюзивному коментарі UWN провідний судовий експерт, психолог Полтавського відділення Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса" Тетяна Єгорова.

Вона каже, що загалом всі діти в Україні травмовані навіть постійними повітряними тривогами. Адже не можуть повноцінно навчатися в школі, займатися в садочку. Окрема є категорія з травмами тих неповнолітніх, хто виїхав через війну за кордон.

Читайте також:
Від альтернативних джерел електроенергії до безпеки. Як користуватися генератором, аби не наражати себе на небезпеку? Від альтернативних джерел електроенергії до безпеки. Як користуватися генератором, аби не наражати себе на небезпеку?
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?
Родичі керівництва київської Служби у справах дітей незаконно виїхали за кордон: Прокуратура почала розслідування Родичі керівництва київської Служби у справах дітей незаконно виїхали за кордон: Прокуратура почала розслідування
Під час великої війни росіяни вбили понад 12 тисяч цивільних, серед яких – 551 дитина Під час великої війни росіяни вбили понад 12 тисяч цивільних, серед яких – 551 дитина