Служба безпеки України викрила ще одного ворожого поплічника, який співпрацював з російськими військами під час окупації Харківщини. Зловмисником виявився агроном місцевої ферми, повідомили в пресслужбі відомства.
Після захоплення Куп’янського району колаборант допомагав загарбникам орієнтуватися на місцевості та обирати територію для облаштування мінних полів.
"Тож вороги мінували ділянки навколо райцентру, у тому числі місцеві дороги, якими користувались мирні жителі. Крім того, фігурант забезпечував окупантів фермерськими харчами та дровами для обігріву захопленої школи, в якій вони базувалися. При цьому трьох російських командирів їхній поплічник розквартирував у власному будинку", – йдеться в інформації слідства.
Також зловмисник вимагав від своїх колег передавати загарбникам бетонні блоки та деревину для облаштування фортифікаційних споруд. У разі відмови – погрожував ув’язненням до російської катівні.
"Після звільнення району зрадник залишився на території громади, заліг на дно та сподівався уникнути правосуддя. Втім, співробітники СБУ встановили його місце перебування і затримали. Наразі йому повідомили про підозру", – додали слідчі.
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми.
Раніше
Торік у жовтні на Харківщині правоохоронці викрили 29-річного чоловіка, який під час окупації передавав російським військовим інформацію про українських патріотів, грабував односельців і допомагав окупантам облаштовувати мінні поля.
"За даними слідства, під час окупації збройними силами РФ с. Макарове Золочівської ОТГ Богодухівського району місцевий активно допомагав ворогу. Чоловік, будучи проросійськи налаштованим і не маючи патріотичних переконань, добровільно співпрацював із загарбниками", – розповіли в Харківській обласній прокуратурі.
Зокрема, ворожий поплічник передавав окупантам відомості про проукраїнськи налаштованих мешканців, у тому числі учасників АТО/ООС, військових ЗС України та співробітників українських правоохоронних органів.
Також ми повідомляли, що понад сім тисяч осіб подали в розшук торік, за даними Міністерства внутрішніх справ. Найчастіше у розшук потрапляють через колабораціонізм, крадіжки та шахрайство, а більшість розшукуваних – віком від 24 до 45 років