USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Запрацювала перша нитка водогону, побудована після підриву Каховської ГЕС

Водогін забезпечить водою чверть населення Кривого Рогу
перша нитка магістрального водогону на ділянці Інгулець – Кряжеве

Перша нитка магістрального водогону на ділянці Інгулець – Кряжеве

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

У понеділок, 21 серпня, була запущена перша нитка магістрального водогону на ділянці Інгулець – Кряжеве, який  почали будувати на третій день після теракту на Каховській ГЕС, – він забезпечить водою чверть населення Кривого Рогу. Про це повідомила пресслужба Міністерства відновлення.

Нитку водогону почали будувати на третій день після російського теракту на Каховській ГЕС. У цілому ланка Інгулець – Кряжеве складається з чотирьох ниток. Запуск решти трьох має відбутись на початку осені.

Загалом проєкт магістрального водогону складається з трьох ділянок загальною протяжністю майже 150 км. Попереду – запуск ще двох ділянок Марганець – Нікополь – Покров (довжина 40,9 км) і Запоріжжя – Томаківка – Марганець (76,7 км).

Задля запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією до підземного трубопроводу. Далі вода відкритим каналом потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів.

Новини за темою: В Україні 24% мостів перебувають у критичному стані, – Мінінфраструктури

Зазначається, що за прозорості будівництва на кожній ділянці залучені інженери-консультанти та незалежний технагляд. Роботи на будівництві водогону тривають безперервно та цілодобово. Впровадженням проєкту займається Державне агентство відновлення за сприяння місцевої та обласної влади.

У Мінвідновлення нагадують, що через російський теракт на Каховській ГЕС перебої з водопостачанням мають близько мільйона українців. У деяких населених пунктах воду підвозять цистернами, а питну воду люди купують в пляшках.

Згодом за підтримки USAID буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.

Нагадаємо, російські війська вночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС.

Тож Кабінет міністрів України вирішив відбудувати Каховську ГЕС. Нова станція може бути потужнішою та екологічнішою, проте її вартість – 1 млрд доларів

Читайте також:
Підрив Каховської ГЕС: Підрив Каховської ГЕС: "Укргідроенерго" готує позови до РФ
Окупанти запустили по ГЕС України 118 ракет Окупанти запустили по ГЕС України 118 ракет
Російський генерал, який наказав підірвати Каховську ГЕС, отримав підозру Російський генерал, який наказав підірвати Каховську ГЕС, отримав підозру
Рік після підриву Каховської ГЕС: Питання відбудови станції і вклад у неї мільярдних інвестицій лишається відкритим Рік після підриву Каховської ГЕС: Питання відбудови станції і вклад у неї мільярдних інвестицій лишається відкритим