USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

За два роки продано понад 365 тисяч гектарів української землі: Де найдорожче

Купівлю-продаж землі дозволили два роки тому
земля
Джерело: відкриті джерела

З моменту відкриття ринку землі було відчужено майже пів мільйона гектарів. Про це інформує Опендатабот, посилаючись на дані власного дослідження Моніторинга земельних відносин.

"Загалом за два роки станом на середину вересня 2023 року, найбільшу кількість земельних угідь було передано у спадщину – 828 тисяч га. Для порівняння, за той самий час за договорами купівлі-продажу було продано лише 365 тисяч га", – йдеться у повідомленні.

За весь же період відкритого ринку землі було відчужено 448 тисяч га, додають автори.

Угоди з українською землею
Джерело: Опендатабот

"Більш ніж половина від загального обсягу була продана протягом перших восьми місяців, до початку повномасштабного вторгнення – 203 тисячі га. Певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння кількості як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь. Імовірно, це пов’язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі – зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть і юридичні особи", – йдеться у матеріалі.

Угоди про купівлю землі
Джерело: Опендатабот

Які ціни на землю і де вони найдорожчі?

Зазначається, що загалом середня площа угоди "купівлі-продажу" складає 2,20 га. Середня ціна угоди становить 39 000–45 000 гривень.

"Найдешевшою за весь час з моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині – 23 тисячі гривень за гектар. А найдорожчі угіддя виявились на Львівщині – 132 тисячі гривень за гектар", – зазначають у матеріалі.

Середня ціна гектару землі
Джерело: Опендатабот

Раніше ми писали про те, що ціна купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в Україні у січні – квітні 2023 року зросла в середньому на 20%. Про це заявив заступник міністра агрополітики та продовольства з питань цифрового розвитку Денис Башлик.

Земельна реформа в Україні

У липні 2021 року Верховна Рада прийняла закон щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення. Згідно з законом громадяни України можуть купувати сільськогосподарські земельні ділянки, однак не більше 100 гектарів в одні руки.

В перший рік роботи ринку було проведено приблизно 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше перебували під мораторієм. Їхня загальна площа склала 153 тис. га. Під час 2022 року кількість угод досягла 53 тисяч.

Читайте також:
За десять місяців поточного року в Україні зафіксували 250 тисяч жертв домашнього насильства За десять місяців поточного року в Україні зафіксували 250 тисяч жертв домашнього насильства
Цьогоріч Україна отримала від Південної Кореї більше снарядів, ніж від усієї Європи, – ЗМІ Цьогоріч Україна отримала від Південної Кореї більше снарядів, ніж від усієї Європи, – ЗМІ
"Питання кількох місяців": Гетманцев анонсував підвищення акцизу на автогаз
Президент Болгарії наклав вето на надання Україні старих бронетранспортерів Президент Болгарії наклав вето на надання Україні старих бронетранспортерів