
Ціна купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в Україні у січні – квітні 2023 року зросла в середньому на 20%. Про це заявив заступник міністра агрополітики та продовольства з питань цифрового розвитку Денис Башлик, повідомляється на сайті міністерства.
"На сьогодні за чотири місяці 2023 року ми маємо вже 13 тис. угод купівлі-продажу, і це лише початок. Середня ціна вже зросла приблизно на 20%", – розповів Башлик.
Заступник Мінагрополітики зауважив, що попит на землю, як і у 2021 році, залишається.
Ринок землі, як і земельна реформа, працює вже другий рік. Також працюють електронні земельні аукціони.
Земельна реформа
В липні 2021 року Верховна Рада прийняла закон щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення. Згідно з законом громадяни України можуть купувати сільськогосподарські земельні ділянки, однак не більше 100 гектарів в одні руки.
В перший рік роботи ринку було проведено приблизно 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше перебували під мораторієм. Їхня загальна площа склала 153 тис. га. Під час 2022 року кількість угод досягла 53 тисяч.
З 1 січня 2024 року має розпочатися другий етап відкриття ринку землі. Крім фізичних осіб право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть набувати і юридичні особи, створені та зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є громадяни України, держава, або територіальні громади.
Загальна площа земельних ділянок, що перебувають у власності громадянина України або юридичної особи, не може перевищувати 10 тисяч гектарів.