USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Ціни на землю зросли від початку року на 20%, – Мінагрополітики

З початку року відбулось 13 тисяч угод купівлі-продажу землі
земля
Джерело: відкриті джерела

Ціна купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в Україні у січні – квітні 2023 року зросла в середньому на 20%. Про це заявив заступник міністра агрополітики та продовольства з питань цифрового розвитку Денис Башлик, повідомляється на сайті міністерства.

"На сьогодні за чотири місяці 2023 року ми маємо вже 13 тис. угод купівлі-продажу, і це лише початок. Середня ціна вже зросла приблизно на 20%", – розповів Башлик.

Заступник Мінагрополітики зауважив, що попит на землю, як і у 2021 році, залишається.

Новини за темою: У ЄС досягли компромісу з п'ятьма країнами, які обмежили агроімпорт з України: Що вирішили

Ринок землі, як і земельна реформа, працює вже другий рік. Також працюють електронні земельні аукціони.

Земельна реформа 

В липні 2021 року Верховна Рада прийняла закон щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення. Згідно з законом громадяни України можуть купувати сільськогосподарські земельні ділянки, однак не більше 100 гектарів в одні руки.

В перший рік роботи ринку було проведено приблизно 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше перебували під мораторієм. Їхня загальна площа склала 153 тис. га. Під час 2022 року кількість угод досягла 53 тисяч.

З 1 січня 2024 року має розпочатися другий етап відкриття ринку землі. Крім фізичних осіб право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть набувати і юридичні особи, створені та зареєстровані за законодавством України, учасниками  яких є громадяни України, держава, або територіальні громади.

Загальна площа земельних ділянок, що перебувають у власності громадянина України або юридичної особи, не може перевищувати 10 тисяч гектарів.

Читайте також:
У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання У РНБО роздумують над можливістю відмови від китайського телекомобладнання
У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії – Сакартвело
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін Зеленський відповів на петицію про партнерства для одностатевих пар: Тепер питанням займеться Кабмін