USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Україна за рік піднялась на 18 позицій у світовому рейтингу свободи слова

Наразі країна посідає 61-ше місце
Україна
Джерело: відкриті джерела

Україна посіла 61-ше місце в оновленому світовому рейтингу свободи слова, піднявшись за рік на 18 позицій. Про це йдеться у звіті міжнародної організації Репортери без кордонів (RSF).

Перші місця в рейтингу посіли Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Португалія та Ірландія. Це єдині країни світу, які продемонстрували цього року "хороші" показники свободи слова. Найгірша ситуація зафіксована в Еритреї.

Організація пояснює, що на "стрибок" України вплинули два фактори – покращився політичний фактор і підвищився коефіцієнт безпеки.

У RSF зазначили, що водночас свобода слова зазнає випробувань в Угорщині, Мальті та Греції, які мають найнижчі позиції серед країн ЄС.

На сході Європи умови для здійснення журналістської діяльності погіршуються через масштаби дезінформації та цензури ЗМІ. Зокрема, це стосується Туркменістану (175-те місце), Білорусії (167-ме місце) і Росії (162-ге місце).

Новини за темою: Україна втратила дві позиції в рейтингу найвпливовіших паспортів світу

Крім того, в Китаї (172-ге місце) фіксується найбільша кількість затримань журналістів, тоді як уряд запроваджує жорстку цензуру щодо інформації, яка суперечить лінії правлячої партії.

Раніше повідомлялося, що Україна подала заявку до Ради Європи про часткове призупинення дії в країні деяких пунктів Європейської конвенції з прав і свобод людини у зв'язку з воєнним станом.

Йшлося, зокрема, про скасування права розпоряджатися своїм майном. Посилання було на відповідний документ із сайту міжнародної організації, а саму заявку начебто подали ще 4 квітня.

Пізніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що цю інформацію подали викривлено. Він зазначив, що в документі йдеться не про обмеження прав людини, а про часткове скасування обмежень, які були застосовані раніше.

 
Читайте також:
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили зокрема в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили зокрема в Україні
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%