USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Збитків на понад один мільярд доларів завдали українській енергетиці останні масовані атаки росіян

Основних пошкоджень внаслідок масованих атак зазнали об’єкти теплової та гідрогенерації
енергетика
Енергетики працюють над відновленням
Джерело: відкриті джерела

Останні масовані атаки окупантів завдали українській енергетиці збитків на понад один мільярд доларів. І після хвилі масованих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури протягом останніх місяців ситуація в енергосистемі – досить складна, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону.

За словами міністра, основних пошкоджень внаслідок масованих атак зазнали об’єкти теплової та гідрогенерації, а також системи передачі електроенергії.

"Зараз йдеться про суми збитків на понад мільярд доларів. Але атаки продовжуються, і очевидно, що збитки будуть зростати", – пояснив Галущенко.

До того ж тривають щоденні атаки на різні види енергооб’єктів дронами, балістикою або артилерією.

"Система стабільна, але ситуація досить складна. Наразі завдяки сприятливим погодним умовам енергосистему вдається балансувати потужностями ВДЕ", - додав міністр.

Разом з тим, у деяких регіонах, зокрема в Харкові, який щоденно піддається ворожим обстрілам, діють обмеження електропостачання. В області працюють над стабілізацією ситуації та підготовки до проходження осінньо-зимового періоду.

А загалом для проведення відновлювальних і ремонтних робіт, а також нарощування потужностей маневрової генерації залучають допомогу міжнародних партнерів, зазначив Галущенко.

Новини за темою: До зими Україна зможе відновити лише 30–40% пошкодженої енергетичної інфраструктури, – Оржель

Цьогоріч українська енергетика постраждала більше, ніж в перший рік війни

Водночас посадовці стверджують, що нова хвиля російських ударів по українській енергетиці є потужнішою за ту, що розпочалася восени 2022 року. Самі удари є значно точнішими, а наслідки більш руйнівними.

Російські війська продовжують серію масованих атак на українську енергетику. Причому цього разу акцент – на теплові електростанції та централі, відновлення яких триватиме багато місяців.

До того ж Росія повністю змінила тактику ударів по енергетичній інфраструктурі. Тепер окупанти запускають високоточні ракети по електростанціях в районах менш захищених, ніж Київ. 

Ще одна важлива відмінність від зими 2022–2023 – використання дорогих балістичних ракет. Наприклад, в одній із недавніх атак РФ вдарила по ТЕС кількома ракетами вартістю 100 млн доларів. Україна має лише кілька систем Patriot, здатних їх збити.

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння