USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Євросоюз запровадить мита на імпорт російського зерна, – Reuters

Найближчими днями Європейська комісія запровадить мито в розмірі 95 євро за тонну зернових із Росії й Білорусі
зерно

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз готується запровадити мита на імпорт зерна з Російської Федерації й Білорусі, щоб заспокоїти фермерів і деякі країни – члени ЄС. Про це пише Reuters із посиланням на людей, які ознайомлені з планами Євросоюзу.

Як зазначає видання, очікується, що найближчими днями Європейська комісія запровадить мито в розмірі 95 євро за тонну зернових із Росії й Білорусі. А також мита в розмірі 50% на насіння олійних культур і продукти, отримані від них.

"Ці цифри "приблизно правильні", хоча їх ще потрібно остаточно уточнити. І це рішення, ймовірно, буде у формі тарифу, оскільки для цього треба підтримка більшості ЄС, а не одноголосне рішення, як із санкціями", – заявили співрозмовники агентства.

Разом з тим тарифи стосуватимуться зерна, призначеного для використання в Європейському Союзі. І не зачіпатимуть транзит зерна через ЄС до інших країн.

Новини за темою: Росія перевозить свою агропродукцію через Білорусь до Польщі, – розслідування

Раніше

До речі, Єврокомісія у січні відхилила пропозицію Польщі щодо відновлення мита на експорт агропродукції з України. Водночас обговорюються інші ідеї. Наприклад, ліцензування продуктів, які надходять до Польщі. 

На думку польського міністра сільського господарства Чеслава Сєкерського, відкриття європейського ринку для агропродукції з України може в майбутньому повністю дестабілізувати не лише внутрішній ринок, а і європейський.

Також Сєкерський зазначив, що Франція, Австрія та Німеччина заявляють про загрозу для ринків зерна, птахівництва, фруктів і цукру.

"Ці країни кажуть, серед іншого, про необхідність відновлення тарифних квот, дію яких зараз призупинено згідно з правилами ЄС. Польща підтримує ці вимоги, ми звернулися до Єврокомісії з проханням відновити тарифні квоти на деякі чутливі продукти, але це було відхилено ЄК", – сказав політик.

Раніше ми повідомляли, що пʼять країн Євросоюзу просять ввести мито на імпорт українського зерна. Європейську комісію також закликали перевірити, чи відповідають українські правила виробництва сільськогосподарської продукції стандартам Європейського Союзу.

Читайте також:
"Дочка" Auchan продала свої активи у РФ
ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії
Угорщина запровадить нові обмеження на імпорт сільгосппродукції з України Угорщина запровадить нові обмеження на імпорт сільгосппродукції з України
Україна може втратити мільярд євро від нових обмежень торгівлі з боку ЄС, – експерт Україна може втратити мільярд євро від нових обмежень торгівлі з боку ЄС, – експерт