USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Євросоюз планує передати Україні 500 тис. снарядів до кінця року

Ще 500 тис. снарядів "трохи затримуються"
Боєприпаси
Джерело: відкриті джерела

Євросоюз передасть Україні до кінця 2023 року 500 тис. боєприпасів з обіцяного мільйона. Наступного року ця цифра складе мільйон. Про це повідомляє "Інтерфакс Україна" з посиланням на анонімного високопоставленого європейського чиновника.

"Ми збираємося поставити до кінця цього року, я думаю, 500 тисяч із мільйона. Я вважаю, що наступного року ми досягнемо мільйона. Але вірно, ми трохи затримуємося", – заявив він.

Він наголосив, що ЄС також працює з іншими партнерами, про що не завжди публічно відомо, "над отриманням деяких снарядів з інших країн, у яких вони є".

Обіцяний мільйон снарядів

Ще у березні 2023 року Євросоюз ухвалив план із забезпечення України боєприпасами, який передбачає закупівлю 1 млн снарядів протягом року.

"Україна потребує боєприпасів й попросила їх. Я запропонувала країнам – членам ЄС спільно закупити 1 млн снарядів для України. Тішить, що сьогодні міністри закордонних справ та оборони Євросоюзу схвалили цю ініціативу", – написала тоді прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

Втім, вже в жовтні міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Європейський Союз поставив Україні лише 300 тисяч снарядів з обіцяного мільйона.

Нині ж в ЄС говорять, що досягти поставленої мети до середини березня буде дуже складно. Серед проблем, з якими стикаються підрядники під час нарощування обсягів виробництва, керівники підприємств називають брак персоналу і проблеми з поставками вибухових речовин.

Брак боєприпасів в ЄС

Нагадаємо, раніше ми писали, що потреби Європи в боєприпасах сьогодні оцінюються на рівні 13 млн снарядів, і таку кількість ОПК європейських країн – членів НАТО може виробити аж за понад 40 років, тому у норвезькій компанії Nammo, яка є одним з найбільших виробників боєприпасів у Європі, б’ють на сполох через боєприпасну кризу.

Читайте також:
В британській розвідці вважають, що Росія може спробувати розконсервувати наявні у неї літаки А-50 В британській розвідці вважають, що Росія може спробувати розконсервувати наявні у неї літаки А-50
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський