USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Європарламент схвалив перший у світі законопроєкт про штучний інтелект

Документ підтримали 523 депутати
Штучний інтелект

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Європейський парламент схвалив закон про штучний інтелект для мінімізації ризиків, пов’язаних з його використанням. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

У грудні 2023 року документ погодили на переговорах країни – члени ЄС. Сьогодні ж його підтримали 523 голосами депутати Європарламенту.

Проти проголосували 46 парламентарів, ще 49 – утримались.

Що передбачає закон?

Нові правила встановлюють зобовʼязання щодо ШІ, виходячи з його потенційних ризиків та рівня впливу.

Забороняються певні додатки штучного інтелекту, які загрожують правам громадян, у тому числі системи біометричної категоризації, що ґрунтуються на чутливих характеристиках, а також нецільове вилучення зображень осіб з інтернету або записів з камер відеоспостереження для створення баз даних розпізнавання осіб. 

Обмежується використання урядами біометричного спостереження в реальному часі у громадських місцях випадками певних злочинів запобіганням реальним загрозам, таким як терористичні атаки, та пошуку людей, підозрюваних у найбільш серйозних злочинах.

Коли закон почне діяти?

Очікується, що країни Євросоюзу мають намір офіційно дати згоду на закон у травні, при цьому очікується, що він набуде чинності на початку наступного року і почне застосовуватися у 2026 році, хоча деякі положення набудуть чинності раніше.

Нагадаємо

За даними МВФ, штучний інтелект інтегрується в бізнес по всьому світу з надзвичайною швидкістю. Такий розвиток технологій штучного інтелекту може призвести до того, що майже 40–60% робочих місць в усьому світі будуть автоматизовані за допомогою ШІ.

Укладачі британського словника Collins Dictionary обрали словом року абревіатуру AI. Це скорочення від "artificial intelligence" – штучний інтелект (ШІ).

Повідомлялося і те, що YouTube розробляє інструмент штучного інтелекту, який імітуватиме голоси відомих співаків.

Також штучний інтелект допомагатиме в розмінуванні території України.

Читайте також:
Вилучення транспорту, нові умови для відстрочки та консульських послуг: Закон про мобілізацію набув чинності Вилучення транспорту, нові умови для відстрочки та консульських послуг: Закон про мобілізацію набув чинності
Зеленський схвалив мобілізацію засуджених Зеленський схвалив мобілізацію засуджених
Ухилянтів можуть штрафувати без рішення суду та арештовувати їх рахунки: Зеленський підписав закон Ухилянтів можуть штрафувати без рішення суду та арештовувати їх рахунки: Зеленський підписав закон
Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм