USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

"Штучний інтелект" став словом року за версією британського словника Collins

Ще в топі – "канонічна подія" та "неподитина"
Штучний інтелект

ШІ

Джерело: відкриті джерела

Укладачі британського словника Collins Dictionary обрали словом року абревіатуру AI. Це скорочення від "artificial intelligence" – штучний інтелект (ШІ). Про це поінформували на сайті словника.

Так, Collins Dictionary визначає ШІ як "моделювання психічних функцій людини за допомогою комп’ютерних програм".

Укладачі словника згадали про ChatGpt, назвавши його "революційною мовною моделлю", яка вразила "здатністю імітувати природну людську мову".

"До п’ятірки популярних у 2023 році слів увійшов "деінфлуенсинг" (de-influencing), який у словнику визначили як поведінку інфлюенсерів в соцмережах, коли вони закликають підписників "уникати певних комерційних продуктів, способу життя тощо". Також популярним стало слово "неподитина" (nepo baby) на позначення людини, "чия кар’єра просунулася завдяки відомим батькам". Термін зародився від слова nepotism, який можна перекласти як кумівство", – йдеться у повідомленні.

Також до п’ятірки увійшла "канонічна подія" (canon event) як досвід, необхідний для формування характеру чи ідентичності особистості. Цей термін став вірусним після виходу фільму "Людина-павук: Крізь Всесвіт", звідки поширився завдяки мемам у соцмережах.

Також у переліку є термін "ультраоброблені продукти", які готують за допомогою складних промислових методів і складаються з інгредієнтів з невеликою поживною цінністю або без неї.

Новини за темою: Кабмін планує запустити всеосяжну програму з вивчення англійської мови

Історія оголошень слів року

Додамо, редакція Collins English Dictionary оголошує слово року – Collins Word of the Year – з 2013-го.

Наприкінці року Collins публікує короткий список найпопулярніших слів або тих, які стали відомими у світі за попередні 12 місяців, та обирає визначальне серед них.

Словом 2022 року була "пермокриза" (permacrisis), що позначає життя в стані війни, інфляції та політичної нестабільності.

У 2021-му словом року було NFT. А у 2020-му словом року за версією словника Collins став "локдаун" (lockdown).

Читайте також:
Кабмін дозволив використовувати ШІ в Кабмін дозволив використовувати ШІ в "Дії"
Штучний інтелект і нові функції для iPhone: Apple представила iOS 18 Штучний інтелект і нові функції для iPhone: Apple представила iOS 18
Apple інтегрує ChatGPT в iPhone Apple інтегрує ChatGPT в iPhone
Український скрипаль Удовиченко переміг на конкурсі імені королеви Єлизавети Український скрипаль Удовиченко переміг на конкурсі імені королеви Єлизавети