USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Мінцифри оприлюднило "Білу книгу" із законодавчим регулюванням ШІ

"Біла книга" враховує інтереси громадян, бізнесу і держави
штучний інтелект Біла книга
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Міністерство цифрової трансформації розробило й презентувало "Білу книгу", яка описує стратегію регулювання штучного інтелекту (ШІ) в Україні. Про це поінформували в пресслужбі відомства.

У Мінцифри кажуть, що документ детально описує підхід щодо впровадження майбутнього регулювання штучного інтелекту в Україні та кроки на шляху до нього.

"Біла книга" враховує інтереси всіх ключових стейкхолдерів сфери – громадян, бізнесу і держави", – йдеться у повідомленні.

Водночас у міністерстві назвали переваги підходу, передбаченого "Білою книгою":

  • Громадянам: існуватиме безпечне цифрове середовище, де права людини захищені від ризиків ШІ.
  • Бізнесу: українські компанії зможуть стати більш конкурентоспроможними та виходити на міжнародні ринки.
  • Державі: можливість інтегруватися до ЄС, синхронізувавши законодавство у сфері ШІ з європейським.

Серед іншого в документі зазначено, що згідно з результатами попередніх досліджень 50% опитаних українців позитивно ставляться до штучного інтелекту назагал.

Ще 73% згодні із твердженням, що ШІ здатний покращити життя людства. А 45% респондентів вважають, що потрібен закон, який регулюватиме використання технології штучного інтелекту.

Більше про "Білу книгу"

Ще у квітні Міністерство цифрової трансформації розробило "Білу книгу", де в подробицях описана стратегія регулювання штучного інтелекту в Україні. 

"Біла книга" має стати першим документом, який детально описуватиме стратегію регулювання штучного інтелекту в Україні. Документ тривалий час був непублічний. І причиною цього називали вміст "книги", який може змінитися після переговорів уряду з Єврокомісією. 

Разом з тим уряд поступово почав готувати бізнес до регуляції ШІ. Першим таким кроком була дорожня карта Мінцифри, представлена у жовтні 2023 року. А "Біла книга" стала другим кроком на цьому шляху.

А вже 17 червня Кабінет міністрів України вніс зміни до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Тож відповідати користувачам у порталі "Дія" дозволили й штучному інтелекту, йдеться в постанові уряду від 13 червня 2024 р. №693. Так, користувачі зможуть серед іншого отримувати інформаційну підтримку щодо порядку користування "Дією" з використанням технологій штучного інтелекту.

Крім "Білої книги" Мінцифри готувало й інші заходи для допомоги бізнесу у підготовці до регуляції ШІ. За словами заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, йдеться про методологію для оцінки впливу штучного інтелекту на права людини та правила для позначення продуктів, що створювалися з використанням ШІ.

Читайте також:
В Україні від мобілізації вже заброньовано 800 тис. людей В Україні від мобілізації вже заброньовано 800 тис. людей
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Нацбанк скасував деякі валютні обмеження для волонтерів та населення Нацбанк скасував деякі валютні обмеження для волонтерів та населення
Україні слід переходити на Україні слід переходити на "зелену" економіку, на цьому наголошують міжнародні партнери, – експерт