USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік: З березня 2025-го до березня 2026 року

Пропозицію мають представити міністрам з питань юстиції та внутрішніх справ 13 червня
біженці українці
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Тимчасовий захист українських біженців, які рятуються від війни в Європейському Союзі, планують продовжити до 4 березня 2026 року. Таку пропозицію висунули в Європейській комісії 11 червня.

"Через продовження російських атак на цивільну й життєво важливу інфраструктуру усюди в Україні нині не існує ніяких умов для безпечного й тривалого повернення в Україну. Отже, комісія вважає, що причини для надання тимчасового захисту не зникли й що його слід продовжити ще на рік – це буде необхідна та доцільна відповідь на наявну ситуацію", – сказано в повідомленні.

Так, тимчасовий статус дозволяє українським біженцям користуватися узгодженими правами в ЄС щодо місця проживання, ринку праці, медичної допомоги й доступу до освіти.

"Кінцева мета – подбати, щоб усі, хто рятується від агресивної російської війни, могли знайти прихисток у Євросоюзі. І щоб майже 4,2 мільйона людей, які вже користуються тимчасовим захистом у державах – членах ЄС, почувалися настільки стабільно, наскільки це можливо за нинішніх обставин", – прокоментували в Єврокомісії.

Пропозицію мають представити міністрам з питань юстиції та внутрішніх справ 13 червня. А тоді її офіційно повинна ухвалити Рада Європейського Союзу.

Новини за темою: Більшість українських біженців готові повернутися з Європи додому, – опитування

Українські біженці в Європі

Варто нагадати, що ЄС увів в дію директиву про тимчасовий захист одностайним рішенням держав-членів 4 березня 2022 року невдовзі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Строк дії директиви автоматично продовжували щоразу на рік, нині він діє до 4 березня 2025 року.

Положення не дають правових підстав для заміни вже виданих посвідчень у зв’язку з продовженням тимчасової охорони. Документи містять відповідну відмітку про продовження строку їх дії через закон. Тому іноземці, які вже отримали посвідки, можуть і надалі використовувати їх як документи на проживання, що підтверджують їхній правовий статус.

Приміром, у грудні 2023 року кількість українських біженців, які отримали статус тимчасового захисту в Європейському Союзі, зросла на 37,6 тисячі осіб, досягнувши понад 4 мільйони. Найбільше зростання спостерігалося в Німеччині, Чехії та Іспанії, що свідчить про продовження міграційної кризи, спричиненої війною в Україні.

Загальна кількість осіб зі статусом тимчасового захисту на кінець минулого року склала понад 4 мільйони. Найбільше зростання кількості бенефіціарів зафіксовано в Німеччині, Чехії та Іспанії, тоді як в Італії, Франції та Польщі спостерігали невелике зниження.

Читайте також:
ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії
Україна та ЄС завершили роботу над текстом угоди про безпекові гарантії Україна та ЄС завершили роботу над текстом угоди про безпекові гарантії