USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

ЄС зніме санкції із засновника "Яндекса" Воложа, – Reuters

Країни ЄС погодилися виключити Аркадія Воложа зі списку санкцій після 15 березня
Волож
Аркадій Волож
Джерело: відкриті джерела

Країни Європейського Союзу погодилися виключити Аркадія Воложа, співзасновника російського інтернет-гіганта "Яндекс", зі списку санкцій. Про це з посиланням на три джерела повідомляє Reuters.

За даними агентства, Волож – один з трьох осіб, проти яких ЄС скасує обмеження після 15 березня.

"Волож зараз живе в Ізраїлі. Його сімейний траст володіє 8,5% "Яндекса" та контролює 45% прав голосу. У серпні 2023 року, через понад півтора року після початку великої війни, співзасновник засудив вторгнення Росії в Україну й зробив антивоєнну заяву, сподіваючись на зняття санкцій", – йдеться у публікації.

До того ж Волож уже скерував владі Євросоюзу офіційний запит про виключення із чорного списку. Очікувалося, що офіційні особи ЄС розглянуть та обговорять запит у вересні, проте він залишився під санкціями.

Крім того, магнат має намір розірвати зв'язки з російським бізнесом "Яндекса" після того, як консорціум інвесторів погодився купити російські активи нідерландської холдингової компанії Yandex NV на початку лютого 2024 року.

Нідерландська компанія Yandex NV продала російський "Яндекс" за 475 млрд рублів (5,2 млрд доларів, – ред.) консорціуму приватних інвесторів та менеджерів компанії.

У Європі зростає популярність російського пошуковика "Яндекс"

Популярність Yandex зростає через антимонопольне розпорядженням Європейського Союзу, яке змусило Google запропонувати користувачам на вибір конкуруючі додатки для пошуку в інтернеті, що працюють під управлінням операційної системи Android. 

Зазначається, що Yandex з'являється на "екрані вибору", що дозволяє користувачам смартфонів Android у 23 європейських країнах вибрати бажану пошукову систему. Нещодавно він увійшов до п'ятірки найпопулярніших пошукових систем Android у Німеччині, Італії, Чехії та Данії, згідно з інформацією на сайті Android.

"Справжнє занепокоєння викликає те, що Yandex – пошукова система з явними зв'язками з Кремлем, все ще може працювати на нашому ринку ЄС", – зазначив член Європейського парламенту Стефані Йон-Куртен.

Новини за темою: НАЗК внесло сервіси Yandex до переліку кандидатів на санкції як один з важелів російської пропаганди

НАЗК внесло сервіси Yandex до переліку кандидатів на санкції

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло низку дочірніх компаній Yandex у перелік кандидатів на санкції. Компанія працює в Росії і сплачує значні податки до держбюджету агресора.

Правоохоронці стверджують, що сервіси Yandex давно працюють на російську пропаганду і тісно співпрацюють із ФСБ, надаючи їм доступ до масиву приватних даних користувачів.

Нагадаємо, 16 травня 2017 року РНБО заблокувала роботу діяльність ТОВ "Яндекс" в Україні.

Читайте також:
Компанія литовської Vičiūnai могла завозити до Росії товари військового призначення Компанія литовської Vičiūnai могла завозити до Росії товари військового призначення
ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії
Україна може втратити мільярд євро від нових обмежень торгівлі з боку ЄС, – експерт Україна може втратити мільярд євро від нових обмежень торгівлі з боку ЄС, – експерт
Європарламент схвалив масштабні реформи міграційної політики ЄС Європарламент схвалив масштабні реформи міграційної політики ЄС