USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

ЄБРР оцінив потреби швидкого відновлення України в 250 мільярдів доларів інвестицій

Щоб відновити країну протягом п’яти років, її економіка мала б зростати на 14% на рік
Ірпінь міст фото
Джерело: AP photo

П’ятирічний період післявоєнного відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько 50 мільярдів доларів на рік, йдеться у звіті ЄБРР.

Банк зазначає, що швидке відновлення країн після збройного конфлікту не є нормою – більшість постконфліктних економік не відновлюються до довоєнного рівня доходу на душу населення навіть у довгостроковій перспективі. 

Проте 29% економік справді досягають довоєнного рівня ВВП на душу населення протягом п’яти років.

"Щоб Україна відновилася протягом п’яти років, її економіка мала б зростати на 14% на рік протягом усього цього періоду. Це підвищить середній ВВП до 225 млрд доларів з приблизно 150 млрд доларів у 2022 році в постійних цінах", – зазначається у повідомленні.

ЄБРР додає, що основною спільною рисою для періодів стійкого надзвичайно високого економічного зростання є високе співвідношення інвестицій до ВВП.

У випадку України подвоєння рівня інвестицій (як частки ВВП) вимагає значного збільшення спроможності країни до їх освоєння, а також структури управління, необхідної для розробки складних проєктів і укладення контрактів. Це також потребуватиме відповідного фінансування.

Новини за темою: В Україні завершився пільговий період на розмитнення товарів для відновлення енергетичної інфраструктури

"У цьому сценарії різницю між необхідним рівнем інвестицій і наявними внутрішніми заощадженнями, ймовірно, потрібно буде покрити за рахунок зовнішнього фінансування (чистий приплив капіталу) у розмірі 20% ВВП або 50 млрд доларів на рік", – йдеться у повідомленні.

У звіті ЄБРР також наголошується на важливості балансу залучення приватного та державного секторів у попередніх постконфліктних реконструкціях разом із важливою роллю зовнішньої допомоги від двосторонніх та багатосторонніх установ.

А також йдеться про користь від іноземної допомоги як для подолання короткострокової нестачі фінансування, так і для забезпечення виконання умов щодо проведення реформ.

Нагадаємо, Європейський Союз готовий змусити банки повідомляти інформацію про активи Центрального банку Росії в рамках останнього пакета санкцій проти Москви за її війну в Україні.

В Україні ж конфісковані активи продаватимуть через електронні аукціони. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у держбюджеті країни вже є 17 млрд гривень, конфіскованих у російських банків.

Читайте також:
Програма Програма "єВідновлення": Заявку зможуть подати й ті, у кого немає "Дії" або смартфона
Україна не зможе найближчим часом використати кошти, призначені на швидку відбудову: В Мінфіні назвали причину Україна не зможе найближчим часом використати кошти, призначені на швидку відбудову: В Мінфіні назвали причину
За минулий рік в Харкові відновили 200 будинків, – Терехов За минулий рік в Харкові відновили 200 будинків, – Терехов
Відбудова Ірпеня: Мер розповів, скільки містян звернулися по допомогу щодо ремонту Відбудова Ірпеня: Мер розповів, скільки містян звернулися по допомогу щодо ремонту