USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Вразливі до захворювань. У МОЗ пояснили, кому обов'язково треба вакцинуватись під час епідсезону

Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення
вакцинация
Джерело: відкриті джерела

Зараз в Україні зростає захворюваність на грип. Найефективнішим способом захистити себе від захворювання та його ускладнень – вакцинуватись. Про це повідомляє  пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Хвороба здатна вразити верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м'яз та кровоносні судини, що може призвести до різних ускладнень: пневмонії, тромбозу, запалення спинного та головного мозку чи серцевого м'яза.

"Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості", – пише МОЗ.

Новини за темою: Грип, ГРВІ та COVID-19 – скільки українців перехворіли у поточному епідсезоні

Зокрема щеплення важливі для людей, які входять до групи ризику важкого перебігу або ж виникнення ускладнень, йдеться про:

  • вагітних;
  • дітей до 5 років;
  • людей старших за 60–65 років;
  • людей із хронічними захворюваннями;
  • людей, які живуть з ВІЛ;
  • людей, які мають онкологічні захворювання.

"Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів", – зазначає МОЗ.

При перших ознаках захворювання важливо звернутись до сімейного лікаря й не вдаватись до самолікування.

Нагадаємо, державний контроль якості пройшла ще одна вакцина проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина французького виробництва, 151 тис. 100 доз якої (серія X3E722V, – ред.), отримала позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів.

Раніше ми повідомляли, що в Україні сезон грипу може тривати до середини весни. Захворювання загрожує важким перебігом низці категорій людей й навіть може призвести до летального кінця.

Читайте також:
У двох містах України з’явиться ін’єкційний препарат доконтактної профілактики ВІЛ У двох містах України з’явиться ін’єкційний препарат доконтактної профілактики ВІЛ
В Україні розпочався сезон холери: МОЗ дало рекомендації, як уникнути інфікування В Україні розпочався сезон холери: МОЗ дало рекомендації, як уникнути інфікування
У Покровську на Донеччині облаштовують лікарню під землею У Покровську на Донеччині облаштовують лікарню під землею
Здоров'я – база, естетика – похідне. Пластичний хірург Дмитро Слоссер розповів про роботу під час війни та останні тенденції в галузі Здоров'я – база, естетика – похідне. Пластичний хірург Дмитро Слоссер розповів про роботу під час війни та останні тенденції в галузі