USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

ВООЗ змінила рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Нинішні рекомендації стосуються поточного епідеміологічного сценарію, з часом їх можуть переглянути
Covid-19

COVID-19

Джерело: відкриті джерела
Всесвітня організація охорони здоров'я змінила рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусного захворювання, поділивши тих, хто може потребувати щеплення на три групи.

Про це йдеться у рекомендаціях Стратегічної консультативної групи експертів ВООЗ.

Правила адаптували, оскільки велика частина населення світу вже має імунітет проти коронавірусу: або перехворіла на COVID-19, або має щеплення. Експерти поділили людей на три групи у залежності від того, чи потрібна їм вакцинація.

До групи високого ризику потрапили:

  • літні люди;
  • молодь зі супутніми захворюваннями (діабет, захворювання серця тощо);
  • люди з імунодефіцитними станами (наприклад, реципієнти трансплантації або люди з ВІЛ), зокрема діти від 6 місяців;
  • вагітні;
  • медичні працівники.
Новини за темою: Захворюваність на коронавірус штаму "Кракен" може зрости вже цією весною, – Лапій

Цим людям рекомендують робити додаткове щеплення через 6–12 місяців після останньої дози у залежності від віку та імунодефіцитних станів.

До групи середнього ризику відносять:

  • здорових дорослих без супутніх захворювань (зазвичай до 50–60 років);
  • дітей і підлітків із супутніми захворюваннями.

Їм рекомендують робити первинну вакцинацію (одне або два щеплення у залежності від вакцини) та перший бустер. Додаткові бустери безпечні для цієї групи, але ВООЗ не рекомендує регулярно ревакцинуватися, бо це має низький вплив загалом на громадське здоров'я.

До групи низького ризику належать здорові діти та підлітки від 6 місяців до 17 років. Первинна та бустерна вакцинація є безпечною та ефективною для них, але у Всесвітньої організації охорони здоров'я вказують, що вакцинація дітей та підлітків має низький вплив на громадське здоров'я. Натомість важливіше вакцинувати людей із групи високого та середнього ризику, адже у разі ускладнень вони будуть навантажувати медичну систему.

У ВООЗ наголошують, що нинішні рекомендації стосуються поточного епідеміологічного сценарію, з часом їх можуть переглянути.

Коли закінчиться пандемія

У Всесвітній організації охорони здоров'я прогнозують, що до кінця 2023 року зможуть оголосити про завершення пандемії COVID-19 у світі. За словами глави ВООЗ Тедроса Гебреісуса, цього тижня вперше щотижнева кількість зареєстрованих смертей нижча, ніж у той момент, коли Всесвітня організація охорони здоров'я уперше використала слово "пандемія" щодо поширення SARS-CoV-2.

Читайте також:
Україна зараз переживає пік захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19, – Ляшко Україна зараз переживає пік захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19, – Ляшко
У Вінниці та Сумах школярі навчаються на дистанційці через високу захворюваність на грип та COVID-19 У Вінниці та Сумах школярі навчаються на дистанційці через високу захворюваність на грип та COVID-19
До 2050 року кількість випадків раку у світі зросте на 77%, – ВООЗ До 2050 року кількість випадків раку у світі зросте на 77%, – ВООЗ
У трьох областях України зафіксували перевищений епідпоріг через ГРВІ, грип та COVID-19, – МОЗ У трьох областях України зафіксували перевищений епідпоріг через ГРВІ, грип та COVID-19, – МОЗ