USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

До 2050 року кількість випадків раку у світі зросте на 77%, – ВООЗ

Найбільш пропорційним зростання буде в країнах з низьким рівнем доходу
пацієнт онковідділення
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Фахівці простежують негативну динаміку за кількістю онкохворих пацієнтів. Протягом 2012 року у світі було зафіксовано 14,1 мільйона нових випадків захворювання на рак. З них 8,2 мільйона випадків – летальні.

У 2022 році зареєстрували 20 мільйонів нових випадків онкозахворювань, з яких 9,7 мільйона – летальні.

"До 2050 року буде зареєстровано понад 35 мільйонів нових випадків захворювання на рак, що на 77% більше, ніж у 2022 році. Кількість смертей від недуги перевищить 18 мільйонів", – повідомляють в агентстві.

Там прогнозують, що найбільше зростання захворюваності буде спостерігатися у країнах із низьким рівнем доходів. Смертність від онкології там може зрости вдвічі, кажуть фахівці.

Ключовими факторами зростання захворюваності на рак є, зокрема, тютюнопаління, вживання алкоголю та ожиріння, додали в агентстві. Найпоширенішими випадками онкології у світі є ураження легень і молочних залоз у жінок.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала самотність нагальною глобальною загрозою для здоров'я. Її вплив може бути таким же шкідливим для здоров’я людини, як і паління 15 сигарет за добу.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала нову вакцину R21/Matrix-M для профілактики малярії у дітей. Рекомендація відповідає порадам ВООЗ і була схвалена генеральним директором організації Тедросом Адханом Гебреїсусом після засідання.

Читайте також:
ВООЗ створила комісію, якою планує вирішити проблему самотності ВООЗ створила комісію, якою планує вирішити проблему самотності
Україна приєднується до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоров’я ВООЗ: Що це означає? Україна приєднується до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоров’я ВООЗ: Що це означає?
ВООЗ схвалила нову вакцину від малярії для дітей: Що про неї відомо? ВООЗ схвалила нову вакцину від малярії для дітей: Що про неї відомо?
Чому медичний канабіс потрібно легалізувати. Розповідає лікар-онколог Чому медичний канабіс потрібно легалізувати. Розповідає лікар-онколог