USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Спілкування українською: За два роки волонтери організували сотні мовних курсів

Сьогодні Україна відкрила мовні курси для військових
українізація
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Українські волонтери за два роки організували понад пів тисячі мовних курсів. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі UWN.

"На нашому сайті, на сайті уповноважених захисту державної мови є точна інформація про місце розташування, час, а також формат зустрічі наживо або дистанційно. Власне, на волонтерах сьогодні все і тримається", – заявив він.

Кремінь зазначив, що волонтери представляють як заклади освіти, заклади культури, так і громадські організації.

"Громадська організація "Єдині", з якими ми сьогодні започаткували мовні курси для військовослужбовців, якраз тим і займаються, що добровільно проводять необхідну роботу для всіх охочих громадян. Звичайно, це не може бути єдиною відповіддю на ці виклики, які в нас є, тому що тотальне російщення було століттями, а можливість для утвердження української мови, яку ми бачимо в появі унікальних українських книжок, кінострічок, іншої продукції, на радіо тощо. Вони якраз потребують можливості осягнення усього багатства української мови. Тому таких волонтерів у нас предостатньо, але має бути крім місцевої мовної інфраструктури сотні місцевих мовних програм і державна програма, яка буде підкріплена реальним фінансовим ресурсом", – додав він.

Крім того, омбудсман уточнив, що вже цієї п'ятниці уряд може затвердити державну мовну програму і вона сприятиме в тому числі запуску державних мовних курсів.

Також сьогодні Україна відкрила мовні курси для військових.

Роль української мови після повномасштабного вторгнення

Нагадаємо, згідно з дослідженням німецьких та британських науковців, в українському сегменті X після початку повномасштабного вторгнення почала стрімко переважати українська мова.

Вдалося зʼясувати, що збільшення вживання української мови в соцмережах в Україні існувало вже після Євромайдану та російської анексії Криму у 2014 році, але саме після початку вторгнення стався різкий перехід.

Дослідники зазначають, що на початку 2020 року у Х переважала російська мова, проте з часом її кількість поступово зменшувалася. Значний перехід стався спочатку після повідомлень про мобілізацію російських військ у листопаді 2021 року та вже після початку російської агресії у лютому 2022 року.

У дослідженні йдеться, що середня інтенсивність твітів російською від 2020 року лишалася практично незмінною аж до листопада 2021 року. З цього моменту протягом кількох місяців можна було спостерігати зниження на 21%. Для англійської мови – все навпаки. Після листопада 2021 року спостерігається різке зростання на 107%.

Щодо української мови, то йдеться більше про довгострокове зростання приблизно на 43% до початку повномасштабної агресії. Воно трохи призупинилося незадовго по 22 лютого, але значно прискорилося після – аж на 87%.

Читайте також:
На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко
Завдання ЗНО (чи НМТ) з 2025 року мають укладати за новим правописом. Чи будуть труднощі у вступників? Завдання ЗНО (чи НМТ) з 2025 року мають укладати за новим правописом. Чи будуть труднощі у вступників?
Проєкт і топ: Мовознавиця розповіла, наскільки українці за п'ять років звикли вживати нові слова Проєкт і топ: Мовознавиця розповіла, наскільки українці за п'ять років звикли вживати нові слова
У 2023 році українці брали близько 700 тисяч мікрокредитів на місяць У 2023 році українці брали близько 700 тисяч мікрокредитів на місяць