USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

В Україні виник дефіцит робочої сили: Причинами називають еміграцію та мобілізацію

Серед людей, які мали роботу до повномасштабного вторгнення, частка тих, хто не працює, знизилась до 25%
люди
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Нині в Україні спостерігається тенденція до обмеженої пропозиції робочої сили, зокрема через міграцію та мобілізацію. Водночас попит на працівників зростає, йдеться у макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України за жовтень.

"Кількість вакансій зростала як через сезонність, так і пожвавлення економіки", - зазначено в документі.

Разом з тим кількість резюме знижувалася. Однією з можливих причин цього регулятор називає поступове відновлення зайнятості українців.

Також в НБУ посилаються на результати опитування "Рейтингу", згідно з якими серед людей, які мали роботу до повномасштабного вторгнення, частка тих, хто не працює, знизилась до 25%.

Водночас економісти говорять про обмежену пропозицію робочої сили через міграцію та мобілізацію.

В Україні зростає кількість вакансій

У вересні показник сягнув 105 тисяч і став найбільшим від початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє Опендатабот.

Зазначається, що 62% пропозицій про роботу в Україні у вересні припадали на п'ять регіонів. У переліку –  Київщина, Дніпропетровщина, Львівщина, Одещина та Харківщина.

Новини за темою: Реформа держслужби: Які "сюрпризи" очікують на чиновників у 2024-му?

Куди поділися кандидати на роботу?

Фахівці зауважують, що нових та оновлених резюме місяць до місяця знову меншає: до 335 тисяч, на 4% у вересні менше, порівняно з серпнем. Наразі частіше за інших роботу шукають продавці-консультанти, адміністратори, менеджери з продажу, бухгалтери та водії.

"Дистанційна робота залишається другою за затребуваністю в резюме кандидатів. Частіше роботу шукають лише на Київщині, а топ-3 замикає Львівська область. Найбільші зарплати, як і раніше, залишаються у медіабаєрів – 52,5 тисячі гривень, та водіїв-міжнародників – 45 тисяч гривень", – додають автори.

Раніше у Держслужбі зайнятості розповіли про актуальні вакансії та зарплати.

Зазначалося, що в Україні на ринку праці найбільше спостерігається попит на такі вакансії, як продавець-консультант, водій та менеджер з продажу. Найбільше працівників шукали у Києві та області, а також у Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Новини за темою: В Україні затвердили Індекс цифрової економіки та суспільства
Читайте також:
Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном, оновили дані в Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном, оновили дані в "Резерві" з Польщі
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ