USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

В Україні досі не конфіскували бізнеси 25 олігархів – партнерів російського ВПК

Великим російським бізнесменам в Україні належать як мінімум 88 компаній, які працюють в таких сферах, як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо
Фрідман

Один з російських олігархів Михайло Фрідман (справа, - ред.)

Джерело: відкриті джерела

В Україні дотепер лишаються не конфісковані комерційні компанії, що прямо чи опосередковано належать 25 російським олігархам, які обслуговують роботу кремлівського військово-промислового комплексу. Про це інформує проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch з посиланням на власний реєстр активів російських олігархів в Україні та базу "Хто працював на війну" російського опозиційного видання "Проєкт".

Олігарх Фрідман

Так, серед найбільших власників бізнесу в Україні є російський олігарх Михайло Фрідман. Попри втрату "Альфа-банку" в Україні після нещодавньої націоналізації регулятора, бізнесмен прямо чи опосередковано володіє частками у структурі власності мобільного оператора "Київстар", підприємств з виробництва води "Моршинська" та "Миргородська", компанії "Альфа Страхування" тощо.

"Численні журналістські розслідування доводять, що компанії російської групи "Альфа" Михайла Фрідмана фінансували російські військові заводи, а також надавали послуги страхування для Росгвардії, яка залучена до окупації українських територій", – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Справа "Сенс Банку": До націоналізації установи російські олігархи намагалися вивести мільярдні активи

Олігарх Мордашов

Інший російський олігарх Олексій Мордашов продовжує володіти в Україні туристичним агентством Tui та компанією "Сєвєрсталь-дистрибуція".

"Остання корпорація постачала російським заводам ВПК понад десять марок сталі", – додають розслідувачі.

Олігарх Саввіді

Російсько-грецький бізнесмен та власник морського порту Салоніки у Греції Іван Саввіді володіє в Україні компанією з виробництва продукції із пластмаси "Пентопак" та компанією з торгівлі "Атлантіс-Пак Україна", які раніше були арештовані та передані до Агентства з розшуку і менеджменту активів. Федерація греко-російського бізнесмена "Греки Росії", яку фінансує Саввіді, передала автомобілі підвищеної прохідності та генератори терористичним структурам та ватажку так званого "ДНР" Денису Пушиліну.

Серед інших відомих прізвищ росолігархів, які підсилюють агресора, проте мають досі не конфіскований бізнес в Україні, є Вагіт Алекперов, Алішер Усманов, Юрій Ковальчук тощо.

Загалом, за підрахунками Trap Aggressor, великим російським бізнесменам, які працюють з Кремлем, поки що в Україні належать як мінімум 88 компаній, які працюють в таких сферах, як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо.

Новини за темою: Фонд держмайна виставив на приватизацію першу компанію, конфісковану в російського олігарха

Відзначимо, Україна вже конфіскувала як мінімум 23 компанії російських олігархів. Серед них підприємства Олега Дерипаски, заводи Михайла Шелкова, а також торговельний центр Ocean Plaza групи Ротенберг.

Читайте також:
Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України
В Україні створили Державну службу у справах дітей В Україні створили Державну службу у справах дітей
НАЗК призупинило статус угорського ОТР-банк як НАЗК призупинило статус угорського ОТР-банк як "міжнародного спонсору війни"
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт