USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Польща скасувала обмеження на пропуск вантажівок з України

Усі пункти пропуску працюють у штатному режимі
вантажівки
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Державна митна служба повідомила, що на кордоні з Польщею відновлено проїзд вантажівок з України. Заборона діяла від початку доби за рішенням польської сторони.

"У зв’язку з врегулюванням польською стороною питання перетину кордону вантажівками з українською реєстрацією, відновлено пропуск вантажних транспортних засобів через пункти пропуску на кордоні з Республікою Польща, розташованих у зоні діяльності Львівської митниці", – йдеться у повідомленні.

Також пізніше там зазначили, що відновлено пропуск вантажівок через пункти пропуску Волинської митниці.

Станом на зараз усі пункти пропуску на українсько-польському кордоні функціонують в штатному режимі.

Новини за темою: Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю

Обмеження на кордоні

Як повідомлялося, Польща з 00:00 годин 1 липня призупинила пропуск на в'їзд та виїзд українських вантажних транспортних засобів, що не мають дозволів на міжнародні вантажні перевезення (дозвіл або книжка ЄКМТ).

Дозволи Європейської конференції міністрів транспорту (ЄКМТ) – це багатосторонні дозволи на міжнародні перевезення вантажів автомобілями транспортних компаній, які працюють в країні-учасниці ЄКМТ, на основі системи квот.

Міністерство інфраструктури повідомляло, що на 2024 рік в Україні видали лише 5500 дозволів на перевезення Європейської конференції міністрів транспорту.

Там пояснили, що жодних дозволів на двосторонні перевезення не потрібно. Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Європейським Союзом набула чинності в день підписання. Тобто ще 20 червня і до 10 липня діє перехідний період, який дозволяє перевізникам адаптуватись до нових правил. Тут варто нагадати, що Україна і ЄС 20 червня домовилися продовжити термін дії так званого "транспортного безвізу") до 30 червня 2025 року з можливістю автоматичної пролонгації до кінця 2025-го.

Вже після зняття обмежень заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач повідомив, що Польща врегулювала питання перетину кордону вантажівками з України. Митна та прикордонна служби країни не вимагатимуть жодних дозволів на двосторонні перевезення.

Читайте також:
У Польщі чоловік напав з ножем на двох українських підлітків: Хлопці в лікарні У Польщі чоловік напав з ножем на двох українських підлітків: Хлопці в лікарні
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ