USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Україна отримала 2,2 млрд доларів від МВФ

Це частина коштів, передбачених програмою EFF обсягом 16 млрд доларів
Шмигаль
Джерело: відкриті джерела

Україна отримала транш від Міжнародного валютного фонду на 2,2 млрд доларів за програмою на 2023–2027 роки обсягом майже 16 млрд доларів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Це – частина коштів, передбачених програмою EFF обсягом 16 млрд доларів. Для їх отримання Україна виконала важливу домашню роботу й успішно пройшла четвертий перегляд програми – вперше у наших двосторонніх відносинах із МВФ", – написав голова уряду.

За його словами, перерахована сума допоможе Кабінету міністрів у фінансуванні критичних видатків бюджету, соціальних допомог, зарплат медиків і вчителів.

Допомога МВФ

Угода України з МВФ про програму EFF на 15,6 млрд доларів була схвалена у березні 2023 року. У рамках програми вже отримано п’ять траншів загальним обсягом близько 7,6 млрд доларів, у тому числі на 900 млн доларів у березні та останній транш на 2,2 млрд доларів липні. У 2024 році Україна розраховує отримати ще два транші по 1,1 млрд доларів (у жовтні та грудні).

Останній транш отримано за рішенням Ради директорів МВФ, яке було ухвалено 28 червня. У підсумку загальна міжнародна допомога Україні з початку року досягла 16 млрд доларів.

У рамках програми Україна також отримала політичні зобов'язання від партнерів щодо виділення 122 млрд доларів до 2027 року. Водночас МВФ розробив негативний сценарій для економіки України у разі затяжної війни. На цей випадок загальне фінансування України збільшиться до 140,7 млрд доларів.

Під час війни усі зібрані в Україні податки йдуть на військові потреби. Соціальні видатки фінансуються за рахунок міжнародної допомоги.

Читайте також:
МВФ змінює свого представника в Україні МВФ змінює свого представника в Україні
Представники МВФ прибули до Києва для переговорів: Починають зустрічі з представниками влади Представники МВФ прибули до Києва для переговорів: Починають зустрічі з представниками влади
Зеленський пояснив, чи буде звільняти Шмигаля з посади прем'єр-міністра Зеленський пояснив, чи буде звільняти Шмигаля з посади прем'єр-міністра
Без позитивних новин через стосунки із Заходом і навіть кулуарні ігри: Чому Шмигаль Без позитивних новин через стосунки із Заходом і навіть кулуарні ігри: Чому Шмигаль "скис" в очах Зеленського і може піти у відставку