USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

В Україні – 14 неукомплектованих бригад, про контрнаступ говорити зарано, – Зеленський

Росія користується тим, що Україна довго очікує на допомогу, наголошує президент
Зеленський
Президент України Володимир Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський

Нині Україна має 14 неукомплектованих бригад, тож про контрнаступ говорити ще зарано. Він розпочнеться тоді, коли Сили оборони отримають усю обіцяну допомогу. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив президент Володимир Зеленський.

Глава держави розповів, наразі ситуація на фронті проблемна, але не патова. Її можна вирішити, якщо уся обіцяна допомога з боку союзників України надійде, але цього поки що не сталось.

"У нас стоять бригади без зброї. У нас стоїть резерв. У нас стоять 14 бригад, які неукомплектовані, у яких немає відповідної зброї, про яку вже голосували та говорили. Пакети повинні приходити, але вони йдуть повільно", – додав він.

Зеленський подякував Конгресу Сполучених Штатів Америки за надання підтримки. При цьому додав, що Україна не може говорити про контрнаступальні дії тоді, коли уся допомога не прийшла. Сьогодні ж Сили оборони зосереджені на тому, щоб захистити території від ворога. Відповідаючи на питання, чи відбудеться контрнаступ України у 2024-му або ж 2025 році, президент заявив, що Сили оборони підуть в наступ тоді, коли отримають усю обіцяну допомогу з боку США та європейських союзників.

"Я не знаю (графік, – ред.), ніхто не знає. На жаль. І це найбільша трагедія цієї війни. Між рішенням і реальним фактом у нас, на жаль, дуже довго", – відзначив український лідер.

Зеленський наголосив, Росія користується тим, що Україна довго очікує на допомогу. Зокрема завдяки публічним заявам ворог проінформований про те, що Київ може готуватись до контрнаступу, або ж про те, в яку частину країни піде та чи інша зброя. Це ускладнює можливість зробити для ворога "сюрприз".

"Складно говорити про людей. Солдати завжди кажуть, що їх недостатньо. Цивільні завжди кажуть, що вже в нас забагато людей в армії. Але станом на сьогодні ситуація значно краща, ніж була попередні три місяці. Номер один – це обладнання", – уточнив президент, відповідаючи на запитання, чи достатньо особового складу в ЗСУ.

Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни також повідомили, що Україна має більше ніж 10 нових бригад, які не забезпечені зброєю. Частина з них – штурмові. Експерти стверджують, що своєчасна та належна допомога від Заходу й надалі є фактором, що визначає, коли та в якому масштабі українські сили зможуть проводити контрнаступальні операції.

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси