USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

Україні слід почати переговори про списання боргів, що накопичилися за 30 років, – економіст

Країна має підстави розраховувати на списання левової частини кредитних зобов'язань, а не просто відтермінувати їх виплати на кілька років
МВФ
Джерело: відкриті джерела

Україна паралельно з переговорами про залучення коштів має порушити тему про списання боргів, що накопичилися за 30 років, заявив економіст Ігор Гарбарук в ефірі телеканалу UWN.

"Потрібно говорити не тільки про те, що нам видадуть певну кількість кредитів 5–7 мільярдів, будемо бачити про різні цифри, які говорять вже на цей рік. Я все ж таки вважаю, що паралельно окрім того, що ми маємо говорити про залучення коштів, ми маємо говорити про списання тих боргових зобов'язань, які накопичились за останні 30 років", – заявив економіст, коментуючи інформацію про старт перемовин України та МВФ 8 березня.

Він зазначив, що Україна має підстави розраховувати на списання левової частини кредитних зобов'язань, а не просто відтермінувати їх виплати на кілька років.

Новини за темою: Війна в Україні залишається головною загрозою для світової економіки, – МВФ

Гарбарук вважає, що український уряд має більшою мірою орієнтуватися не на залучення кредитних коштів, а все ж таки на залучення матеріально-технічної допомоги, простими словами – донати від європейських країн.

"Тому що вони (європейські країни, – ред.) повинні просто розуміти, що наші воїни б'ються на фронті не тільки за Україну, вони б'ються і за них теж", – наголосив він.

Раніше

У Варшаві в п’ятницю, 17 лютого, завершилась Місія Міжнародного валютного фонду для підготовки до перегляду моніторингової програми. Співробітники Фонду та українська влада досягли домовленостей на рівні персоналу.

Пізніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розраховує на започаткування нової багаторічної великої програми з МВФ обсягом понад 15 млрд доларів.

Читайте також:
Наразі населення України становить 29 млн людей: Тривожні показники еміграції Наразі населення України становить 29 млн людей: Тривожні показники еміграції
На Закарпатті з’явиться новий індустріальний парк На Закарпатті з’явиться новий індустріальний парк
Перевезення зерна на експорт залізницею впало у травні вдвічі Перевезення зерна на експорт залізницею впало у травні вдвічі
Нові тарифи та підвищення пенсій: Що зміниться в Україні з 1 червня Нові тарифи та підвищення пенсій: Що зміниться в Україні з 1 червня