USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Ukraine Facility: Україна отримає 6 млрд євро допомоги від ЄС найближчими місяцями

Перший транш Україна отримає в березні, а другий транш – надійде у квітні
Валдіс Домбровскіс
Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс
Джерело: відкриті джерела

Україна отримає перший транш за програмою Ukraine Facility у розмірі 4,5 мільярди євро вже у березні цього року. Другий транш у розмірі 1,5 мільярда євро надійде до України у квітні. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

"Ми вже остаточно доопрацьовуємо механізм підтримки України, який називається Ukraine Facility", - сказав Домбровскіс.

Також Валдіс Домбровскіс торкнувся питання військової допомоги Україні. Він нагадав, що за два роки війни Європейський Союз і країни-члени ЄС надали загалом 28 млрд євро військової підтримки.

"Ця підтримка буде зростати і продовжує зростати день від дня", - заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії.

За його словами, тільки на цей рік Україні планують надати як мінімум 21 млрд євро військової підтримки. Також він додав, що Європа продовжує робити зусилля, щоб надати Україні до кінця року 1 мільйон снарядів

Ukraine Facility

Ukraine Facility – це унікальний інструмент з підтримки економічного розвитку та відновлення України на її шляху вступу до ЄС. В рамках інструменту надаватиметься безпрецедентна передбачувана підтримка на основі спільно узгоджених планів і пріоритетів Урядом України та Європейською Комісією.

В рамках Інструменту, протягом 2024-2027 років Україна отримає близько 39 млрд євро прямого бюджетного фінансування, з яких понад 5 млрд складають гранти.

Також в рамках Інструменту діє механізм перехідного фінансування (Bridge financing), що після підписання відповідних міжнародних договорів відкриє шлях до отримання необхідного фінансування у коротший термін до початку дії Facility. Підписання Кредитної Угоди та Меморандуму очікується на початку березня.

Новини за темою: Україна щомісяця потребує 3 млрд доларів фінансової допомоги, – Мінфін

Раніше ми повідомляли, що Рада Європейського союзу схвалила початок програми Ukraine Facility, в рамках якої Україні пообіцяли надати 50 млрд євро до 2027 року. 

Читайте також:
У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні
Трамп підтримав допомогу Україні, але Трамп підтримав допомогу Україні, але "у форматі позики"
ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії
Україна може втратити мільярд євро від нових обмежень торгівлі з боку ЄС, – експерт Україна може втратити мільярд євро від нових обмежень торгівлі з боку ЄС, – експерт