USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

Україна вдарила по найбільшому НПЗ у Калузькій області РФ

Він знаходиться у 300 км від найближчого кордону України та у 140 км від Москви
НПЗ
Джерело: відкриті джерела

Цієї ночі українські безпілотники атакували нафтохімічне підприємство "Перший Завод" у Калузькій області РФ, що займається переробкою нафти. Це була операція ГУР МО.

Російський Telegram-канал ASTRA повідомляє, що три безпілотники влучили по нафтопереробному обладнанню нафтохімічного заводу "Перший Завод" у селищі Полотняний завод.

"Сталася пожежа. Обладнання зазнало пошкоджень. Ніхто не постраждав", – пише ASTRA.

При цьому вранці губернатор Калузької області Роман Бусаргін заявив, що в регіоні нібито "були збиті чотири безпілотники", а "постраждалих та руйнувань інфраструктури немає".

Але російські медіаресурси стверджують, що насправді збито лише один безпілотник, а три якраз і влучили по Калузькому НПЗ.

"Перший Завод" – найбільший НПЗ у Калузькій області

Він знаходиться у 300 км від найближчого кордону України та у 140 км від Москви. Цей завод є найбільшим нафтопереробним підприємством Калузької області, хоча за об'ємом виробництва значно поступається таким ураженим раніше гігантам, як "ЛУКОЙЛ-Нижегороднефтеоргсинтез" у місті Кстово у Нижньогородській області, що переробляє 5% від всього об'єму у РФ.

Але й завод у Калузькій області – це про 1,2 млн тонн переробленої нафти на рік. При цьому завод ще має спеціалізацію у виробництві нафтових розчинників та мазуту.

У 2019 році цей завод пішов на модернізацію за російською державною програмою, за якою планувалось інвестувати 60 млрд рублів – приблизно 650 млн доларів. За нею у 2024-му планувалось розширити види продукції, які виробляються підприємством.

Нагадаємо, 13 березня Служба безпеки України атакувала дронами три нафтопереробні заводи в Росії: в Рязані, Кстово Нижегородської області та Кірішах Ленінградської області.

Також 3 лютого Україна атакувала дронами один з найбільших російських нафтопереробних заводів, що розташований у місті Волгоград.

Варто нагадати, що ціни на нафту зросли через очікування високого світового попиту, зокрема у Сполучених Штатах Америки. Навіть, попри трохи стійку інфляцію в США, це не суттєво вплинуло на очікування щодо можливого зниження ставок Федеральною резервною системою вже найближчим часом. 

Читайте також:
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Застосовування західної зброї для ударів по Росії – це частина захисту, а не напад Застосовування західної зброї для ударів по Росії – це частина захисту, а не напад
Про євреїв та релігію на війні, Про євреїв та релігію на війні, "ждунів" та "капеланські" реформи. Розмова з першим рабином в ЗСУ Давидом Мільманом
РФ за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну запустила в космос супутник з ядерним озброєнням РФ за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну запустила в космос супутник з ядерним озброєнням