USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Україна просить союзників про термінове постачання зенітних ракет, – FT

Західні союзники України остерігаються "можливого зриву" планованого контрнаступу без достатньої протиповітряної оборони
ппо ЗСУ
Система ППО
Джерело: відкриті джерела

Україна побоюється, що через гострий дефіцит зенітних ракет для систем протиповітряної оборони можуть розпочатися широкомасштабні повітряні атаки з боку Росії, тому на наступному "Рамштайні" держава попросить про термінове передавання цих ракет. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на три джерела.

Засідання контактної групи відбудеться на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині. 

Згідно з документами, з якими ознайомилася газета, наприкінці лютого США оцінювали, що "до 23 травня здатність України захищати свої війська на передовій буде повністю знижена".

"Тема протиповітряної оборони малої дальності дедалі частіше піднімається українцями. Якщо вони використовують усе, це відкриває простір для військово-повітряних сил. Якщо Росія зможе проникнути туди за допомогою бомбардувальників, Україна матиме проблеми", – додали у виданні.

Водночас зазначається, що західні союзники України остерігаються "можливого зриву" планованого контрнаступу без достатньої протиповітряної оборони.

"Протиповітряна оборона ближнього радіусу дії – тема, яку українці підіймають дедалі частіше. Якщо вони виснажать її всю, це відкриє простір для військово-повітряних сил (Росії, – ред.)", – зазначає джерело.

Крім того, співрозмовники видання попереджають, що якщо Росія зможе скидати з літаків некеровані бомби і діставати ними вглиб України, то "буде біда". Такий сценарій має "похмурий вигляд".

Читайте також:
Україна готова до контрнаступу, - Зеленський Україна готова до контрнаступу, - Зеленський
ЗСУ приступили до розмінування на лінії фронту, щоб розпочати контрнаступ, – The Washington Post ЗСУ приступили до розмінування на лінії фронту, щоб розпочати контрнаступ, – The Washington Post
Ремонтував техніку окупантів та перевозив особовий склад: Затримано поплічника ворога з Луганщини Ремонтував техніку окупантів та перевозив особовий склад: Затримано поплічника ворога з Луганщини
У Росії зросла частка тих, хто підтримує воєнні дії в Україні, – опитування У Росії зросла частка тих, хто підтримує воєнні дії в Україні, – опитування