USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

У Китаї чиновникам заборонили використовувати iPhone

Останніми тижнями керівництво давало такі вказівки урядовцям у чат-групах або під час зустрічей на робочому місці
китайці
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Китайська влада наказала чиновникам центральних урядових установ не використовувати iPhone від американської компанії Apple та інші пристрої іноземних марок для роботи, а також не приносити їх в офіс. Про це пише Reuters.

За даними журналістів, останніми тижнями керівництво давало такі вказівки урядовцям у чат-групах або під час зустрічей на робочому місці. Але наразі незрозуміло, як широко розповсюджувалися такі накази.

"Такий крок показує, що Пекін "не помилує" жодну американську компанію у спробах зменшити свою залежність від американських технологій. Заборону ввели перед заходом Apple наступного тижня, який буде присвячений запуску нової лінійки iPhone і може спричинити занепокоєння серед іноземних компаній, які працюють у Китаї, оскільки китайсько-американська напруженість посилюється", – вважає низка місцевих аналітиків.

На думку експертів, рішення не матиме негайного впливу на прибутки з огляду на популярність iPhone у Китаї. Адже країна є одним із найбільших ринків Apple, на який припадає майже п’ята частина доходу компанії. 

Що відомо

Понад десять років Китай намагається зменшити залежність від іноземних технологій, просячи державні компанії, зокрема й банки, перейти на місцеве програмне забезпечення. Також КНР сприяє внутрішньому виробництву напівпровідникових мікросхем.

Пекін активізував цю кампанію у 2020 році, коли китайська влада запропонувала зменшити залежність від закордонних ринків і технологій через занепокоєння щодо безпеки даних.

Новини за темою: Китайські хакери зламали державні й індивідуальні облікові записи електронної пошти, - АР

Напруженість між Китаєм і США залишається високою. Вашингтон працює з союзниками, щоб заблокувати доступ Пекіна до життєво важливого обладнання, необхідного для підтримки конкурентоспроможності його індустрії чіпів. Натомість КНР обмежує постачання відомих американських фірм, включно з виробником літаків Boeing.

Китайська техніка допомогла росіянам будувати укріплення на окупованих територіях

Китайський експорт до Росії різко зріс з минулого року, особливо в частині екскаваторів та іншої техніки, які використовуються окупантами для риття траншей та укріплення на окупованих територіях України. Про це пише Wall Street Journal з посиланням на торговельні дані. 

Загальний обсяг торгівлі Китаю з Росією за перші сім місяців 2023 року зріс на 36%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, – до 134 млрд доларів. Пекін постачає Москві цілу низку товарів, зокрема й такі, що мають потенційне військове застосування, як мікрочіпи і екскаватори для копання траншей.

Читайте також:
Китай закупив в України величезну партію кукурудзи, попри всі ризики обстрілів суден у Чорному морі, – ЗМІ Китай закупив в України величезну партію кукурудзи, попри всі ризики обстрілів суден у Чорному морі, – ЗМІ
У Росії виникли проблеми із постачанням дронів через обмеження Китаю У Росії виникли проблеми із постачанням дронів через обмеження Китаю
TikTok отримав штраф у 345 млн євро через порушення правил про конфіденційність дітей TikTok отримав штраф у 345 млн євро через порушення правил про конфіденційність дітей
США передали Україні 3D принтери для друку запчастин до техніки на полі бою США передали Україні 3D принтери для друку запчастин до техніки на полі бою