USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Китайська техніка допомогла росіянам будувати укріплення на окупованих територіях

За цей період китайський експорт до Росії зріс на 73%, навіть попри те, що загальний експорт Китаю впав на 5%
китай обладняння для рф
Джерело: Politico

Китайський експорт до Росії різко зріс з минулого року, особливо в частині екскаваторів та іншої техніки, які використовуються окупантами для риття траншей та укріплення на окупованих територіях України. Про це пише Wall Street Journal з посиланням на торговельні дані. 

Загальний обсяг торгівлі Китаю з Росією за перші сім місяців 2023 року зріс на 36%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, – до 134 млрд доларів. Пекін постачає Москві цілий ряд товарів, зокрема й такі, що мають потенційне військове застосування, як мікрочіпи і екскаватори для копання траншей.

За цей період китайський експорт до Росії зріс на 73%, навіть попри те, що загальний експорт Китаю впав на 5%. За оцінками Банку Фінляндії, КНР зараз є джерелом від 45% до 50% російського імпорту, порівняно з 25% до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Новини за темою: Китай таємно надсилає до Росії військове обладнання, – Politico

Західні санкції обмежили доступ РФ до багатьох товарів західного виробництва, тож китайські компанії заповнили цю прогалину власною продукцією – автомобілями, електронікою, продуктами харчування, тютюном, металами, смартфонами та іншими споживчими товарами. Від цього виграє і Китай, особливо коли економіка країни стикається з низкою викликів, зокрема зі зниженням попиту з боку країн Заходу.  

Китайські компанії постачали до Росії комп'ютерні чіпи, деталі для реактивних винищувачів, а також технології навігації і глушіння. У доповіді, опублікованій минулого місяця Управлінням директора національної розвідки США, також йдеться про те, що Пекін допомагає Москві уникати санкцій і купувати технології військового призначення. 

Примітно, що рівно рік тому російський імпорт китайської землерийної техніки почав різко зростати. За перші сім місяців року Китай продав Росії майже вдвічі більше фронтальних навантажувачів і більш ніж втричі більше екскаваторів, ніж за той же період роком раніше.

Новини за темою: Росія та Китай вперше в історії направили найбільшу флотилію кораблів до берегів США, – WSJ

За словами старшого наукового співробітника Атлантичної ради Джозефа Вебстера, це свідчить про те, що Кремль використовує деякі з них для зведення укріплювальних споруд у війні проти України.

"Китайські компанії уможливили будівництво російських укріплень в Україні, – сказав він. – Це не збіг, саме тоді (рік тому, – ЕП) російські війська дійсно почали окопуватися, коли вони почали відступати".

Губернатор Сахалінської області Росії Валєрій Лімаренко у червні передав нові екскаватори китайського виробництва окупаційним військам на сході України, про це свідчить відео, розміщене на його каналі в Telegram.

Крім того, китайський експорт автомобілів до Росії також різко зріс після того, як на початку минулого року поставки з Європи майже припинилися. За перші шість місяців цього року Китай експортував до Росії понад 341 тис. автомобілів, що майже вшестеро більше, ніж у першій половині 2022 року. 

Раніше 

Китайська державна компанія Poly Technologies у 2022 році щонайменше двічі здійснювала постачання в Росію великих партій бездимного пороху для виробництва патронів.

Барнаульський патронний завод у РФ отримав із Китаю порох, якого достатньо для виробництва щонайменше 80 млн патронів.

Постачання було здійснено державною компанією Poly Technologies, щодо якої США раніше ввели санкції за поширення ракетних технологій і надання підтримки Ірану.

Ці дані "знову порушують питання про роль Китаю в підтримці Росії, яка веде загарбницьку війну в Україні".

Читайте також:
Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на "мирний" план
Кремль шукає спосіб, як врятуватись від дронів: Аналітики ISW пояснили, навіщо Україна атакує РФ Кремль шукає спосіб, як врятуватись від дронів: Аналітики ISW пояснили, навіщо Україна атакує РФ
Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру
Окупанти частково відновили радянський склад ядерної зброї в Криму Окупанти частково відновили радянський склад ядерної зброї в Криму