
Китай назвав "дезінформацією" звіт Microsoft про те, що китайська хакерська група зламала пов’язані з урядом облікові записи електронної пошти, заявивши, що ці звинувачення мали на меті відвернути увагу від кіберактивності США. Про це пише АР.
У публікації в блозі Microsoft заявила, що група, яку вона ідентифікувала як Storm-0558, отримала доступ до облікових записів електронної пошти, пов’язаних з 25 організаціями, включаючи урядові установи Західної Європи. Порушення знайшли тижнями пізніше, коли клієнти поскаржилися в Microsoft на аномальну активність пошти.
"Вважаємо, що цей супротивник зосереджений на шпигунстві, наприклад, на отриманні доступу до систем електронної пошти для збору розвідувальних даних", - сказав виконавчий віцепрезидент із безпеки Microsoft Чарлі Белл.
Водночас у звіті Washington Post цитується заява офіційних осіб США, в якій стверджується, що Storm-0558 також зламав несекретні облікові записи електронної пошти, пов’язані з урядом США. Речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь розповів, що звинувачення є "дезінформацією", спрямованою на те, щоб відвернути увагу від кібератак США на Китай.
"Незалежно від того, яке агентство опублікувало цю інформацію, це ніколи не змінить той факт, що США є найбільшою у світі хакерською імперією, яка здійснює найбільшу кількість кіберкрадіжок. З минулого року організації з кібербезпеки Китаю та інших країн опублікували багато звітів, які викривають кібератаки уряду США на Китай протягом тривалого періоду часу, але американці досі не відповіли", - пояснив Веньбінь.
Що кажуть у Microsoft?
За словами Microsoft, хакери Storm-0558 використовували підроблені маркери автентифікації - фрагменти інформації, які використовують для перевірки особи користувача - необхідні для доступу до облікових записів електронної пошти. У компанії заявили, що впоралися з атакою та поінформували постраждалих клієнтів.
Microsoft також додала, що співпрацює з Міністерством внутрішньої безпеки та Агентством з кібербезпеки та безпеки інфраструктури, зокрема, для захисту від таких атак. Також компанія продовжуватиме стежити за діяльністю Storm-0558.
Відзначимо, Китай працює над складною кіберзброєю, щоб "захопити контроль" над ворожими супутниками. Про це йдеться у злитих документах американської розвідки, передає Financial Times.
Сполучені Штати Америки вважають, що Пекін прагне розвивати можливості, щоб використовувати чи захоплювати ворожі супутники.