USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

У Чехії домовилися про систему депозитів на імпорт з України

Депозити повернуть імпортерам, якщо зерно відправлять з ЄС на ринки третіх країн
Чехія Україна

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Представники політичних партій Чеської Республіки, включаючи опозиційні, спільно з Аграрною палатою країни домовилися про можливість запровадження мит у вигляді депозитів, які повертаються на сільськогосподарську продукцію, що імпортується з України до Європейського Союзу. Про це повідомляє Radio Prague International.

За даними видання, депозити повернуть імпортерам, якщо зерно відправлять з ЄС на ринки третіх країн.

"Це могло б розв'язати проблему, коли імпорт сільськогосподарської продукції з України знижує конкурентоспроможність чеських фермерів. Євросоюз проведе переговори щодо нової форми угоди про вивезення українського зерна на європейський ринок до середини поточного року", – йдеться у публікації.

Водночас у чеській Аграрній палаті вважають, що необхідно розв'язувати проблему, яка виникає у зв'язку з тим, що українське зерно потрапляє на ринок Європейського Союзу, а не до інших країн.

"Через те, що українські виробники агропродукції не зобов'язані виконувати європейські екологічні стандарти, місцеві фермери опиняються порівняно з ними у невигідному становищі, наголосили у палаті", – пише медіа.

Новини за темою: У Чехії схвалили закон про реєстр українських автомобілів

Допомога Чехії Україні

Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що головний виклик для країни полягає в тому, щоб тримати Росію якомога далі від чеських кордонів. А для цього слід допомагати Україні, сказав дипломат.

За словами політика, допомога Україні – військова, гуманітарна, фінансова, політична чи моральна – на користь і європейській безпеці.

"Ми повинні пам'ятати, що в Україні стримуємо імперську експансію Росії, яка також гострить зуби на Центральноєвропейський регіон, на країни Балтії. Якщо Україна впаде, то зіткнемося з Росією трохи ближче – буквально на кордонах Євросоюзу, дуже близько до Чехії, і ми не повинні цього допустити", – зауважив Ліпавський.

Читайте також:
Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW
Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ
У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського