USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Суд закрив справу двох ексберкутівців через закінчення строків давності в справі Майдану

У своєму рішенні суд не надав оцінку доказам та не встановив винуватість обвинувачених
Євромайдан _6

Майдан, 2013 р.

Джерело: Уніан

Дніпровський райсуд Києва закрив справу ексберкутівців Вадима Бетлія та Олега Козачишина щодо події розгону Майдану 30 листопада 2013 року. Закінчилися строки давності для притягнення до відповідальності, поінформував в ГО "Адвокатська дорадча група".

В організації зазначили: у своєму рішенні суд не надав оцінку доказам та не встановив винуватість обвинувачених.

"Представник потерпілого Оксана Михалевич подала апеляційну скаргу на це рішення", – йдеться у повідомленні.

Що відомо про справу?

У 2013 році Вадим Бетлій та Олег Козачишин були міліціонерами 1-го відділення 2-го взводу 4-ї оперативної роти київського "Беркута".

Оперативникам інкримінували злочини середньої тяжкості – перешкоджання мирній акції та фальсифікація рапорту. По цьому строки давності закінчилися ще у 2018 році.

А щодо обвинувачення у тяжкому злочині, тобто перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу, строк давності для притягнення сплив цьогоріч 30 листопада.

Цьогоріч 4 грудня у Дніпровському райсуді мав би відбутись допит обвинувачених. Це завершальна стадія перед дебатами у справі. А втім, обвинуваченні подали клопотання про закриття справи через закінчення строків давності.

Новини за темою: Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду

Суд закрив розгляд справи – не виправдав підсудних, але й не ухвалив рішення, що їхня вина доведена.

Справу передали до Печерського райсуду у 2020 році. Після низки відводів її передали до іншого суду.

З березня 2021 року справу слухала суддя Дніпровського райсуду Ірина Галига. У справі був один потерпілий.

Розслідування і слухання у судах справ Майдану може тривати до 20 років

Розслідування і слухання у судах справ Майдану може тривати близько 20 років. Про це заявив в інтерв’ю "Укрінформу" прокурор у справах Майдану Іван Бабенко.

Справи Майдану прокурор порівнює з розслідуванням у Литві злочинів, учинених під час масових акцій протесту 1991 року.

"Литовці розслідували й розглядали справи в судах 17 років. Сподіваємося, у нас на це піде менше часу. Головне, щоб у суддів, які слухають справи Майдану, було бажання і мотивація на їхній об’єктивний розгляд у розумні строки", – уточнив Бабенко.

Справа з розслідування розстрілу мітингувальників на Майдані Незалежності у Києві 18–20 лютого 2014 року вже завершена. До суду направили обвинувальні акти стосовно колишнього президента Віктора Януковича та дев'яти ексчиновників.

Як встановило розслідування, тодішній президент Янукович за підбурювання представників держави-агресора створив організовану злочинну групу "з метою незаконного перешкоджання організації та проведення мітингів на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС". Зазначається, що вони організували вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів щодо протестувальників.

Новини за темою: Розстріли на Інститутській: Суддя пояснив, чому винні отримали різні вироки
Читайте також:
Олігарха-втікача Онищенка заочно засудили до 15 років: Визнали винуватим в організації  Олігарха-втікача Онищенка заочно засудили до 15 років: Визнали винуватим в організації "газової схеми"
На Львівщині чиновниця ТЦК На Львівщині чиновниця ТЦК "відмазала" від армії 17 офіцерів, їй виписали штраф 4,8 тис. гривень
Від початку великої війни українці виграли 397 судів щодо відшкодування збитків Росією Від початку великої війни українці виграли 397 судів щодо відшкодування збитків Росією
В Україні з'явився новий вид покарання – пробаційний нагляд В Україні з'явився новий вид покарання – пробаційний нагляд