USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Страйк затягується: Польські фермери планують блокувати пункт пропуску на кордоні з Україною до 3 січня

Сьогодні блокада поширилася на четвертий пропускний пункт "Медика – Шегині", де до акції долучилися польські фермери
Кордон Польща
Джерело: відкриті джерела

Польські фермери, які приєдналися до страйку перевізників, протестуватимуть на пункті пропуску в Медиці до 3 січня 2024 року. Про це повідомляє Wiadomosci Rolnicze Polska.

Спочатку вони планували блокувати перетин кордону до суботи. Тепер же заявляють, що блокада триватиме цілодобово до 3 січня.

"Ми продали кукурудзу дуже дешево, втрачаємо 2 тисячі злотих на кожному гектарі. Витрати на гектар становлять 5,5 тис. злотих, а ми отримали лише 3,3 тис. Кредити ліквідності, які певною мірою нас підтримували, були відкликані, щоб ми могли продовжувати функціонувати як фермери. На жаль, уряд, який зараз йде, забрав у нас ці кредити", – сказав один з організаторів протесту Роман Кондров.

Серед інших вимог фермери просять не збільшувати податок на землю.

"Ми солідарні з перевізниками, тому що ці галузі зазнали найбільшої шкоди", – додав Кондров.

Він також заявив, що вся гуманітарна допомога надходитиме в Україну без обмежень.

Яка зараз ситуація на пропускному пункті в Медиці?

Як повідомляє Державна митна служба України, на ПП "Шегині – Медика" пропуск автобусів та легковиків здійснюється у звичайному режимі. А от вантажні транспортні засоби не пропускають взагалі.

"Перед п/п "Медика" у напрямку "в’їзд в Україну" черга з вантажівок налічує близько 1500 авто. Зі сторони України реальна черга наразі відсутня. У системі "еЧерга" в очікуванні близько 1000 авто", – уточнили у відомстві.

Що на інших пунктах пропуску?

Польські страйкарі продовжують блокувати пункт пропуску "Рава-Руська – Гребенне".

"Черга вантажних автомобілів на польській стороні становить 600 авто. У системі "еЧерга" наразі зареєстровано 1022 вантажівки", – зазначили в Державній митній службі.

Страйк польських перевізників триває і на МПП "Краківець – Корчова". Там пропуск автобусів та легковиків здійснюється у звичайному режимі.

"Черга у напрямку "в’їзд в Україну" з вантажних автомобілів на польській стороні налічує понад 1200 одиниць", – наголосили у відомстві.

Продовжується страйк і перед пунктом пропуску "Дорогуськ".

"Наразі стало відомо, що протестувальники, ймовірно, отримали погодження на проведення страйку від Департаменту транспорту Міністерства інфраструктури Республіки Польща до 01 лютого 2024 року", – йдеться у повідомленні.

Сьогодні на ранок перед пунктом пропуску накопичилося 800 вантажівок на в'їзд, на виїзд очікувало 100 транспортних засобів.

"У системі "еЧерга" зареєстровано 2239 т/з на виїзд з України", – повідомили у Державній митній службі.

Смерть у черзі

Також зазначимо, що сьогодні вночі у Польщі на стоянці неподалік пункту пропуску "Корчова – Краківець" помер ще один український водій. Про це передає "Суспільне" із посиланням на віцепрезидента Асоціації міжнародних автоперевізників Володимира Баліна.

"Сьогодні вранці отримали інформацію, що сьогодні вночі помер водій у Корчові на стоянці. Це, на жаль, вже другий летальний випадок з початку блокади. Я розумію, що, скоріше за все, причини там фізіологія, але так чи інакше, стрес, який вони отримують через цей страйк, через те, що вимушені жити в кабінах, і незрозуміло, коли вони зможуть попасти в Україну, додає негативу і спричинює певні ситуації. Там уже будуть розбиратися медики і правоохоронні органи, але факт є", – сказав він.

За словами Баліна, у померлого водія машина на харківських номерах. Він також наголосив, що знає ім'я водія, але не назвав його.

Новини за темою: В Угорщині з'явилися черги з вантажівок після блокади українського кордону в Польщі і Словаччині

Раніше ми повідомляли, що польські перевізники розширюють блокаду на кордоні з Україною.

Також зазначалося, що буде продовжено і страйк на пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ".

Читайте також:
Прем'єр Польщі Туск заявив про ворожу агентуру серед російських та білоруських айтівців Прем'єр Польщі Туск заявив про ворожу агентуру серед російських та білоруських айтівців
Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території
Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю
На Буковині та Прикарпатті посилюють охорону кордону: Ухилянти можуть маскуватись під туристів На Буковині та Прикарпатті посилюють охорону кордону: Ухилянти можуть маскуватись під туристів