USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

США взялися за перевірку суден у 30 країнах світу, їх підозрюють у транспортуванні російської нафти за завищеними цінами

Штати запідозрили 100 танкерів у порушенні антиросійських санкцій
танкер

Танкер

Джерело: відкриті джерела

Міністерство фінансів США запросило в судноплавних компаній із 30 країн інформацію про майже сотню суден, підозрюваних у транспортуванні російської нафти, які можуть працювати в обхід західних санкцій. Про це повідомляє Reuters.

Виявляється, попри те, що подібні запити розсилають регулярно, нинішній став найзначнішим кроком такого роду відтоді, як країни "Великої сімки" і Євросоюзу ввели наприкінці минулого року стелю цін на російську нафту.

"Нові обмеження забороняють танкерам користуватися страховими та фінансовими послугами західних країн, якщо вони купують нафту дорожче 60 доларів за барель", – йдеться у публікації.

За даними видання, минулого місяця США вже наклали санкції на власників двох танкерів, які перевозили російську нафту за ціною, вище встановленої межі, що стало першим значним запровадженням цього заходу.

Новини за темою: Російська нафта впала в ціні до 50 доларів

Що відомо про обмеження цін на російську нафту

Стеля цін дозволяє третім країнам купувати російське паливо, використовуючи західне страхування суден. При цьому встановлений ціновий ліміт: 60 доларів за барель сирої нафти, 45 доларів за барель важкого палива і 100 доларів за барель легкого палива, такого як бензин і дизельне паливо.

Цього року середня експортна ціна російської нафти склала 52,48 долара за барель без урахування витрат на доставку та страхування. Нафту Urals, ключову експортну суміш Росії, продавали за 45,27 долара у Чорному морі, а такі види, як ESPO, Сахалін та Сокіл, які експортують з Азії, торгувалися вище за пороговий рівень.

До речі, світові ціни на нафту становитимуть у середньому 90 доларів за барель у четвертому кварталі цього року. Таким чином середня ціна цього року становитиме 81 доларів. У разі ескалації конфлікту на Близькому Сході ціни на нафту можуть суттєво підвищитися. Такий прогноз зробив Світовий банк.

Читайте також:
Лідери партій у Конгресі дійшли Лідери партій у Конгресі дійшли "консенсусу" щодо питання допомоги Україні та Ізраїлю, – сенатор Шумер
У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні
Трамп підтримав допомогу Україні, але Трамп підтримав допомогу Україні, але "у форматі позики"
Компанія литовської Vičiūnai могла завозити до Росії товари військового призначення Компанія литовської Vičiūnai могла завозити до Росії товари військового призначення