У найближчі два роки Пентагон сподівається збільшити виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів на 500%. Витрати на це оцінюються в 1,5 мільярда доларів. Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що попит з боку союзників Сполучених Штатів, а також тенденція консолідації в оборонному секторі, яка спостерігається впродовж трьох десятиліть, призвели до розширення виробництва зброї в країні. Адміністрація президента Джо Байдена виділила Україні зброю і супутнє обладнання на суму понад 44 мільярди доларів і запросила додаткову допомогу, а також для Ізраїлю і Тайваню. Тепер Рада з науки армії повідомляє Конгресу, що оборонна база армії має серйозні крихкі місця, оскільки у неї може не вистачити припасів для самих США.
Штати збираються збільшити виробництво боєприпасів на 500%
Видання повідомляє, що у той час як урядовці та інвестори задаються питанням про те, що світ скочується в нову еру конфлікту між великими державами, США виявляють, що важко адаптувати свою виробничу базу. Наприклад, у США є всього один завод, який може виробляти чорний порох, необхідний для артилерійських снарядів, які використовує українська армія.
До вторгнення Росії в Україну США виробляли 15 000 штук 155-міліметрових артилерійських снарядів на місяць. Пентагон сподівається збільшити виробництво на 500% у найближчі два роки, а витрати наразі оцінюються в 1,5 мільярда доларів.
Генерал-майор у відставці з 32-річним досвідом служби в армії Сполучених Штатів Джон Феррарі, розповів, що відмова від вжиття заходів у зв'язку з тим, що він називає недостатньою готовністю США до війни, може мати серйозні наслідки.
"Єдине, що дорожче, ніж підготовка до війни, – це ведення війни, а єдине, що дорожче, ніж ведення війни, – це програти війну", – сказав він.
Служба Феррарі включала роботу в Командуванні армійської техніки – групі, яка стежить за тим, щоб було достатньо боєприпасів. Він вважає, що не буває сильної економіки без сильної оборони.
Раніше ми повідомляли, що американські поставки артилерійських снарядів за стандартами НАТО в Україну впали більш ніж на 30% з початку війни Ізраїлю проти ХАМАСу у Газі.
А нещодавно під час візиту міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва йому нібито озвучили, що Україна потребує 17 мільйонів снарядів, а для деокупації всієї території країни потрібно сил і засобів на 350–400 мільярдів доларів.