USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Справа ТОВ "Краснолиманське": Представниця "Укрдонінвесту" подала апеляційну скаргу щодо продовження строку тримання під вартою

Захисники разом з цим вже отримали клопотання про продовження строку тримання під вартою, в тому числі і Даниленко
суд. феміда

Феміда. Ілюстративне фото

Джерело: UWN

Опісля продовження строків досудового розслідування у справі ТОВ "Краснолиманське" до дев'яти місяців сторона обвинувачення готує клопотання про продовження строку тримання під вартою підозрюваних осіб. Нагадаємо, що їх термін перебування під вартою закінчується 15 липня.

Разом з цим представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко подала апеляційну скаргу щодо зміни запобіжного заходу. Її мали б розглянути 9 липня. Але матеріали щодо цього провадження до суду не надійшли. Тож судове засідання буде 23 липня. Про це в коментарі ТАК TV розповів адвокат Євген Глазков.

"На сьогодні було нами отримане лише клопотання про продовження строку тримання під вартою відносно Даниленко в тому числі. Наскільки мені відомо, на сьогодні це клопотання ще до суду не потрапило. Суд питання про продовження не вирішував. Діє запобіжний захід, строк якого встановлено до 15 липня. На жаль, не надійшли матеріали цього провадження до суду апеляційної інстанції, що позбавляє суддів розглядати це питання на даний час (9 липня, – ред.). Протягом тижня-двох, я думаю, вони надійдуть, і 23-го в нас призначено наступне судове засідання. Ми вже зможемо розглядати це питання по суті і вирішити його як потрібно", – пояснює адвокат.

І зазначає, що самою підозрюваною Даниленко була подана апеляційна скарга щодо продовження строку тримання під вартою. 

Глазков наголошує, що клопотання про продовження строків досудового розслідування вони вважають необґрунтованим, оскільки немає підстави вважати, що будь-які кримінальні правопорушення вчинялися, немає будь-яких ризиків, немає будь-якої необхідності тримання під вартою підозрюваних у справі.

"Вважаємо, що суд цього разу вже більш ретельно перевірить всі заперечення і прислухається до сторони захисту і прийме законне рішення, в результаті якого наші підзахисні будуть звільненні з-під варти", – додав він.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко –Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

26 червня апеляційний суд не задовольнив і апеляцію про зміну запобіжного заходу директору ТОВ "Краснолиманське" Анатолію Руденку

Ще важливо

Зауважимо, нині відомо, що працівники ДБР можуть бути причетні до фальсифікації документів у справі ТОВ "Краснолиманське" та Віталія Кропачова. Кримінальне провадження за цим фактом вже відкрито

Однак це не завадило слідчому судді Печерського районного суду продовжити строки досудового розслідування у справі ТОВ "Краснолиманське" відразу до дев'яти місяців. Адвокати підозрюваних у справі пояснюють в коментарі ТАК TV, що йдеться виключно про строки досудового розслідування. Питання щодо продовження чи зміни запобіжного заходу щодо кожного з підозрюваних розглядатиметься окремо.

Читайте також:
На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича
Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать