USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 8 9 8 7 0 (+1410)
USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50

Штрафи за порушення мобілізації і військового обліку: Комітет Верховної Ради визначився з розмірами

Відповідний законопроєкт розглянуть після ухвалення закону про мобілізацію
військовий квиток ЗСУ мобілізація ТЦК
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність і визначив розміри штрафів для громадян і посадових та юридичних осіб. Про це повідомляє "Українська правда" із посиланням на голову комітету Сергія Іонушаса.

"Сьогодні (8 квітня, – ред.) ми рекомендували парламенту ухвалити законопроєкт №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками. Зокрема, комітет запропонував виключити із проєкту закону всі зміни до Кримінального кодексу, тобто тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде", – зазначив Іонушас.

Він також додав, що комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації. 

Про які суми йдеться?

Згідно з комітетськими пропозиціями, за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення)

  • в мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень;
  • повторно або в особливий період – від 17 тис. до 22 500 гривень.

Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП)

  • в мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, 17 тис. – 34 тис. гривень – для посадових та юридичних осіб. 
  • Під час воєнного стану штрафи складатимуть від 17 тис. до 22 500 гривень – для громадян, від 34 тис. до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Своєю чергою перший заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук уточнив, що відповідний законопроєкт розглянуть у залі парламенту найближчим часом – після ухвалення проєкту закону про мобілізацію.

Зазначимо, що у початковій версії законопроєкту за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, у тому числі відмову від проходження медичного огляду, передбачалася кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Також Верховна Рада збиралася розглянути на найближчому пленарному засіданні, 10–11 квітня, законопроєкт №10379 про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення.

У пояснювальній записці зазначалося, що зараз є необхідність посилення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

За порушення правил військового обліку (наприклад, за ухилення від постановки на облік) пропонувалося збільшити штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 гривень). Зараз сума штрафу становить 3400 – 5100 гривень.

За порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пересічних громадян планували штрафувати на суму від 25 500 до 34 000 гривень, а посадовців – на суму  від 34 000 до 85 000 гривень.

А за порушення цього самого законодавства в особливий період зазначалося, що штраф сягатиме від 34 000 до 51 000 гривень для громадян та від 153 000 до 204 000 гривень – для посадовців.

Що із законопроєктом про мобілізацію? 

Варто зауважити, що Комітет з питань оборони ще не завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію. Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що фінал підготовки таблиці до другого читання буде вже завтра, 9 квітня. 10 квітня у Верховній Раді почнеться розгляд, а 11-го – фінальне голосування.

Новини за темою: Замість строкової служби – три місяці навчання, а на війну – з 25: Що передбачає законопроєкт про мобілізацію

Додамо

Новини за темою: Більшість українців вважають, що рівень мобілізації в Україні "недостатній"

Заступниця міністра Міноборони Катерина Чорногоренко повідомила, що в Україні хочуть впровадити смартмобілізацію, яка дасть змогу подати заявку на вступ до армії у два кліки.

Читайте також:
Підприємство має сповіщати про повістки. Як працює цей механізм і що робити, якщо ви отримали повістку на роботі? Підприємство має сповіщати про повістки. Як працює цей механізм і що робити, якщо ви отримали повістку на роботі?
Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм
Нині до київського ТЦК доставили понад дві тисячі ухилянтів Нині до київського ТЦК доставили понад дві тисячі ухилянтів
Rheinmetall планує почати виробництво систем ППО в Україні Rheinmetall планує почати виробництво систем ППО в Україні