USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

За неявку до ТЦК – штраф 204 тис. гривень: Рада ухвалила за основу законопроєкт про збільшення штрафів за військові правопорушення

"За" проголосували 254 депутати
повістка
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

"За" проголосували 254 депутати, "проти" – один депутат, 37 – утрималися.

Як зазначають депутати, метою цього законопроєкту є удосконалення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (з урахуванням вимог воєнного стану).

Законопроєкт передбачає штрафи за порушення призовниками, військовозобовʼязаними та резервістами правил військового обліку, порушення законів про оборону, військовий обовʼязок і військову службу, мобілізаційну підготовку і мобілізацію та порушення цих законів під час воєнного стану.

Які покарання передбачаються?

За порушення правил військового обліку (наприклад, за ухилення від постановки на облік) пропонується збільшити штраф у розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 гривень). Зараз сума штрафу становить 3400 – 5100 гривень.

За порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пересічних громадян будуть штрафувати на суму від 25 500 до 34 000 гривень, а посадовцям світитиме від 34 000 до 85 000 гривень.

А за порушення цього самого законодавства в особливий період штраф сягатиме від 34 000 до 51 000 гривень для громадян та від 153 000 до 204 000 гривень – для посадовців.

Крім того, осіб, які порушать законодавство під час дії особливого періоду, може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з'ясування обставин правопорушення – до трьох діб.

Яка ситуація з мобілізацією зараз в Україні?

Великий закон про мобілізацію Рада досі ще не розглядала у другому читанні. Наразі його опрацьовує комітет.

Водночас вже ухвалено та підписано президентом закон про зниження призовного віку від 27 до 25 років. Тепер 25 та 26-річних громадян викликатимуть до ТЦК.

Щобільше, президент видав указ про демобілізацію строковиків. Загалом у запас цієї весни звільнять 7 тисяч осіб.

Читайте також:
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК
Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт