USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

ШІ вперше відкрив наднову зорю без втручання людини

Наднові типу Ia особливо важливі для астрономів, оскільки допомагають виміряти розширення Всесвіту
зірка
Художник зображує наднову типу Ia
Джерело: Science Alert

Штучний інтелект (ШІ) вперше був використаний для виявлення і класифікації наднових зірок без втручання людини. Про це інформує Science Alert.

Наднова зоря (англ. supernova, – ред.) виділяється тим, що раптово збільшує свою світність у мільярди разів – на 20 зоряних величин, а іноді й більше.

"Вчені з Міжнародної команди розробили інструмент ШІ під назвою Bright Transient Survey Bot (BTSbot), використовуючи машинне навчання на понад 1,4 мільйона зображень з майже 16 тис. джерел. Цей новий інструмент автоматизує процес виявлення вибухів зірок, покращуючи швидкість та запобігає виникненню помилок. А це допомагає дослідникам аналізувати спостереження та розробляти нові гіпотези щодо походження таких космічних вибухів", – йдеться у повідомленні.

Крім того, BTSbot зміг виявити наднову назву SN2023tyk за допомогою даних з Zwicky Transient Facility (ZTF), роботизованої камери, яка сканує північне небо що два дні. Після підтвердження відкриття і класифікації наднової, BTSbot звернувся до іншого роботизованого інструменту під назвою Spectral Energy Distribution Machine (SEDM), щоб зібрати спектр наднової. Отримавши спектр, SEDM відправив його до SNIascore для детальної класифікації.

Чим це важливо?

Наднові назви типу Ia особливо важливі для астрономів, оскільки допомагають виміряти розширення Всесвіту. Раніше процес виявлення наднових був трудомістким, залежачи від астрономів, які вручну переглядали величезні обсяги даних.

Новини за темою: Штучний інтелект вперше в історії ВПС США три години керував бойовим дроном

Але завдяки BTSbot можна ефективніше сканувати небо і знайти багато нових наднових, звільняючи астрономів від перевірки кандидатів і даючи їм можливість сконцентруватися на аналізі даних та наданні цінної інформації про еволюцію зірок і галактик.

Раніше

Астрономи виявили так звані хорові хвилі в плазмі навколо Меркурія. Їхнє існування підтвердили навколо Землі, Юпітера, Сатурна, Урана і Нептуна, але вперше їх знайшли навколо першої планети від Сонця, пише ScienceAlert.

Про те, що у Меркурія є магнітне поле, відомо вже приблизно 50 років. Однак дослідження цієї планети проводили досить рідко, і тільки завдяки даним апарату BepiColombo астрономи змогли розкрити більше секретів цієї планети.

Читайте також:
Україна використовує ШІ для боротьби з Росією: Як це відбувається? Україна використовує ШІ для боротьби з Росією: Як це відбувається?
Китай спробує зірвати цьогорічні вибори в США, Південній Кореї та Індії, використавши ШІ Китай спробує зірвати цьогорічні вибори в США, Південній Кореї та Індії, використавши ШІ
У Мінцифри розробили У Мінцифри розробили "Білу книгу" з описом регулювання ШІ в Україні. Що очікувати бізнесу
Україна атакує РФ дронами, у деяких з них є ШІ, – CNN Україна атакує РФ дронами, у деяких з них є ШІ, – CNN