USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Кабмін дозволив використовувати ШІ в "Дії"

Постанова передбачає й внесення медичної інформації
дія
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів України вніс зміни до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Тож відповідати користувачам у порталі "Дія" дозволили й штучному інтелекту (ШІ), йдеться в постанові уряду від 13 червня 2024 р. №693.

Так, користувачі зможуть серед іншого отримувати інформаційну підтримку щодо порядку користування "Дією" з використанням технологій штучного інтелекту.

До того ж постанова передбачає, що за допомогою ШІ в "Дії" буде внесення до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я медичної та іншої інформації про користувача в електронній формі.

А також перегляд такої інформації та обмін нею.

Новини за темою: Європарламент схвалив перший у світі законопроєкт про штучний інтелект

Регулювання ШІ в Україні

Варто зазначити, що ще у квітні Міністерство цифрової трансформації України розробило "Білу книгу", де в подробицях описана стратегія регулювання штучного інтелекту (ШІ) в Україні. Документ планують погодити з Європейською комісією.

"Біла книга" має стати першим документом, який детально описуватиме стратегію регулювання штучного інтелекту в Україні. Однак документ поки не публічний, розповідав співрозмовник видання в одній із державних структур, дотичний до розробки книги.

І причиною цього є вміст "книги", який ще може змінитися після переговорів уряду з Єврокомісією. Документ, імовірно, можуть оприлюднити через кілька місяців, коментувало джерело.

Разом з тим уряд поступово почав готувати бізнес до регуляції ШІ. Першим таким кроком була дорожня карта Мінцифри, представлена у жовтні 2023 року. А "Біла книга" стала другим кроком на цьому шляху.

Крім "Білої книги" та "пісочниці" Мінцифри готує й інші заходи для допомоги бізнесу у підготовці до регуляції ШІ. За словами заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, йдеться про методологію для оцінки впливу штучного інтелекту на права людини та правила для позначення продуктів, що створювалися з використанням штучного інтелекту.

Читайте також:
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки
Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації
Хороший соціальний працівник знає, як вирішити будь-який запит, навіть слабо вирішувальний, – Уляна Токарєва Хороший соціальний працівник знає, як вирішити будь-який запит, навіть слабо вирішувальний, – Уляна Токарєва
Зеленський пояснив, чи буде звільняти Шмигаля з посади прем'єр-міністра Зеленський пояснив, чи буде звільняти Шмигаля з посади прем'єр-міністра