USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Сенат США відкладає рішення про схвалення пакета допомоги Україні

Сенат не проголосує за пакет допомоги Україні та посилення безпеки кордонів США до початку наступного року
США
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Сенат Конгресу Споучених Штатів Америки, ймовірно, перенесе схвалення об'єднаного пакета допомоги Україні та Ізраїлю. Про це повідомляє Reuters.

"Наші переговірники працюватимуть дуже старанно під час грудневих та січневих канікул і наша мета – зробити щось, як тільки ми повернемося", – заявив журналістам лідер демократів у Сенаті Чак Шумер.

Водночас другий республіканець у Сенаті Джон Тьюн повідомив, що угода не буде досягнута до січня 2024 року, вказавши, що "демократи згаяли час до того моменту, коли є можливою домовленість" щодо угоди про безпеку кордонів до Різдва.

У спільній заяві Шумер та лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявили, що учасники переговорів "досягають обнадійливого прогресу", але "залишаються складні питання".

"Я не можу сказати, наскільки це складне питання. Це найскладніша сфера американського законодавства", – уточнила сенаторка Кірстен Сінема.

Новини за темою: США до кінця цього року планують оголосити ще один пакет допомоги, – Кірбі

Що цьому передувало

Ще на початку жовтня президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів на потреби національної безпеки. У ці кошти входить і нове фінансування допомоги Україні понад 60 млрд доларів. Республіканці відмовилися підтримувати ініціативу. Вони вимагають, щоб Білий дім вніс у запит їхні пропозиції щодо безпеки кордонів.

Республіканці та демократи розпочали переговори, щоб дійти компромісу з цього питання. На цьому фоні Сенат Сполучених Штатів Америки вирішив не йти на канікули ще тиждень. Демократи розраховують продовжити переговори з республіканцями про запит президента Джо Байдена, який включає допомогу Україні.

Нагадаємо, на початку грудня Сенат Сполучених Штатів Америки провалив процедурне голосування за законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Документ мав отримати щонайменше 60 голосів для того, щоб його винесли на подальший розгляд. Своє рішення "за" віддали 49 сенаторів, 51 проголосував проти.

Читайте також:
Трампа допущено до президентських виборів у Колорадо, - рішення Верховного суду Трампа допущено до президентських виборів у Колорадо, - рішення Верховного суду
Україна витратила на лобіювання в США у 2023 році понад 360 тисяч доларів: Це на 93% менше за перший рік великої війни Україна витратила на лобіювання в США у 2023 році понад 360 тисяч доларів: Це на 93% менше за перший рік великої війни
Британія спрямує 250 мільйонів фунтів кредитного ліміту для бізнесу в Україні Британія спрямує 250 мільйонів фунтів кредитного ліміту для бізнесу в Україні
Коли чекати на допомогу від США та які проблеми є у Байдена та Трампа перед виборами Коли чекати на допомогу від США та які проблеми є у Байдена та Трампа перед виборами