USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Саудівська Аравія тимчасово припинила переговори з Ізраїлем щодо нормалізації відносин, - Reuters

Конфлікт ХАМАС та Ізраїлю також підштовхнув Саудівську Аравію до взаємодії з Іраном
Ізраїль прапор
Джерело: відкриті джерела

Саудівська Аравія призупинила переговори з Ізраїлем щодо нормалізації відносин на тлі війни між ЦАХАЛ і ХАМАС, повідомляє Reuters.

У рамках свого турне країнами Близького Сходу держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Саудівську Аравію. Як зазначають ЗМІ, Саудівська Аравія донесла свою позицію США, які були ініціатором нормалізації відносин з Ізраїлем.

При цьому інші західні ЗМІ зазначають, що Ер-Ріяд описав цей крок як паузу, а не як завершення дипломатичних переговорів.

При цьому конфлікт ХАМАС та Ізраїлю також підштовхнув Саудівську Аравію до взаємодії з Іраном. Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман уперше телефоном поговорив із президентом Ірану.

Як відомо, договір про нормалізацію відносин передбачає, що Саудівська Аравія визнає Ізраїль і почне з ним дипломатичні та торговельні відносини. У відповідь Саудівська Аравія хоче домогтися, щоб Ізраїль пішов на поступки палестинцям, а США надали гарантії безпеки і допомогу в ядерній програмі.

Нагадаємо, 7 жовтня бойовики угруповання ХАМАС розпочали вторгнення в Ізраїль. Терористи захопили велику кількість заручників – як мирних мешканців, так і військових.

8 жовтня Ізраїль оголосив про початок війни. Востаннє це робилось 50 років тому – під час Війни Судного дня.

Пізніше прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль вступив у довгу та важку війну, перший етап якої вже завершується знищенням більшості бойовиків, які проникли в країну. За його словами, уряд ухвалив рішення припинити постачання електроенергії, палива та товарів у Сектор Гази.

 
Читайте також:
У Саміті миру візьмуть участь 92 країни та 8 організацій: Повний список учасників У Саміті миру візьмуть участь 92 країни та 8 організацій: Повний список учасників
Крим може стати непридатним для ролі плацдарму російської армії, – ISW Крим може стати непридатним для ролі плацдарму російської армії, – ISW
Білорусь таємно постачала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією по ОДКБ, – ЗМІ Білорусь таємно постачала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією по ОДКБ, – ЗМІ
Україна знаходиться на п'ятому місці в рейтингу найменш мирних країн світу Україна знаходиться на п'ятому місці в рейтингу найменш мирних країн світу