USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

Профільний комітет Ради виступив проти блокування рахунків та заборони на водіння для ухилянтів

Остаточне рішення мають ухвалити нардепи на пленарному засіданні
військовий квиток ЗСУ мобілізація ТЦК
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні під час засідання Комітету нацбезпеки, оборони та розвідки було підтримано правку про виключення пункту 2 першого розділу законопроєкту про мобілізацію, яким вносились зміни до Кодексу адміністративного судочинства. Вони стосувались введення заходів впливу (обмежень, блокування) щодо виїзду за кордон, водіння транспортних засобів та блокування рахунків. Про це повідомила нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Фріз у Facebook.

"До цієї норми було подано понад 300 ідентичних правок від різних авторів, які наголошували на недоліках та протиправних механізмах запропонованої урядом норми. У результаті всі ці внесені правки є тепер врахованими за рішенням комітету про відхилення цих змін", – йдеться у дописі.

Наступне засідання комітету заплановано на завтра, там і розглянуть всі інші поправки.

Народний депутат Олексій Гончаренко зазначив, що за пропозиції із замороження рахунків, банківських карток, обмежень по виїзду за кордон та керування автівкою проголосували сім депутатів, проти – шість.

Зазначимо, що остаточне рішення мають ухвалити нардепи на пленарному засіданні.

Коли розглянуть законопроєкт у другому читанні?

Раніше народний депутат України від фракції "Слуга народу" Сергій Демченко в ефірі UWN повідомив, що поправок до законопроєкту про мобілізацію до другого читання більше ніж 3000. За його словами, проєкт можуть розглядати в сесійній залі аж до кінця квітня.

Бронювання від мобілізації

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомляв, що у Верховній Раді може з’явитись законопроєкт про економічне бронювання. Його можуть зареєструвати уже в кінці березня. 

Станом на сьогодні у планах є дві моделі. Перша модель – це, власне, модель, яка народилася в Офісі президента, про те, що особи, які мають зарплату більше ніж 35 тисяч гривень, можуть бути заброньованими від мобілізації. 

Друга – це модель про сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критерій. За словами Наталухи, розмір цього військового збору становить 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу.

Нагадаємо

7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про мобілізацію.

Проєкт закону передбачає удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та зміну призовного віку з 27 до 25 років.

Встановлюються підстави для звільнення з військової служби військовослужбовцям у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками відповідно до рішення Ставки Верховного головнокомандувача.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільнені зі служби у запас у зв’язку із закінченням строку військової служби – протягом двох років з дня звільнення з військової служби. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • з числа громадян, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • з числа громадян, які були звільнені зі строкової військової служби під час дії воєнного стану, – протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби.

Виключається з переліку висновків військово-лікарських комісій висновок про обмежену придатність до військової служби.

Детальніше читайте тут.

Читайте також:
МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку
У У "Дії" може з’явитися послуга електронного бронювання від мобілізації: Як це буде працювати
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють у РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють у РФ
У новому законі про мобілізацію можуть бути проблеми з конституційністю в питанні обмеження прав ухилянтів, – Малюська У новому законі про мобілізацію можуть бути проблеми з конституційністю в питанні обмеження прав ухилянтів, – Малюська