USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Президентка Європарламенту прогнозує, що переговори про членство України в ЄС почнуться у червні

Сьогодні голова Європейського парламенту прибула до Києва
Євросоюз
Євросоюз
Джерело: відкриті джерела

Офіційні переговори щодо вступу України до Євросоюзу мають розпочатися вже у червні. Про це заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола під час візиту до Києва.

Попри те що рішення щодо цього ухвалюється державами-членами без участі парламенту, Мецола сказала про підстави для оптимізму.

"Переговори про вступ мають розпочатися якнайшвидше, і я оптимістична щодо того, що переговорна рамка може бути схвалена державами – членами ЄС у червні. Європейський парламент допомагатиме Україні всіма можливими способами рухатися вперед європейським шляхом", – сказала вона.

Як відомо, з 1 липня у Раді ЄС починається період головування Угорщини, тому важливо ухвалити необхідні рішення ще за бельгійського головування.

Мецола також запевнила українського президента Володимира Зеленського у тому, що, попри вибори нового скликання Європейського парламенту, Україна збереже прихильність цього органу.

"Європарламент надасть Україні усю можливу допомогу, щоб просунутися у виконанні усіх необхідних кроків на її європейському шляху. І ми лишимося настільки відкритими у цій підтримці, як і були", – заявила вона.

Роберта Мецола також нагадала, що Європейський парламент "був першою європейською інституцією, яка закликала надати Україні статус кандидата, а потім – (першою інституцією ЄС, яка закликала) розпочати переговори про вступ".

Коли Україна стане членом ЄС?

Це станеться лише після того, як Україна виконає всі вимоги та повністю впровадить всі європейські стандарти.

Україна виконала чотири із семи кроків для переговорів про вступ до Євросоюзу. Ще три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання.

У листопаді 2023 року Європейська комісія офіційно порекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до Європейського Союзу. За словами очільниці Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, основний прогрес Україна досягла у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, у суспільному житті, а також у новому законі про медіа та прогресі щодо нацменшин.

А в грудні минулого року стало відомо, що лідери Євросоюзу погодилися почати переговори про членство з Україною.

Тоді прем'єр Денис Шмигаль уточнював, що цим рішенням Євросоюз високо оцінив реформи, які наша країна зробила за останні роки, і виконання всіх рекомендацій Єврокомісії.

Читайте також:
Єврокомісія створила раду для контролю фінансування та запобігання корупції в Україні Єврокомісія створила раду для контролю фінансування та запобігання корупції в Україні
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили зокрема в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили зокрема в Україні