USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

На шляху до ЄС: Україна виконала чотири із семи кроків для переговорів про вступ до Євросоюзу, – ЗМІ

Ще три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання
Україна - ЄС
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири із семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Про це повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на дані внутрішнього документа Єврокомісії.

Виконання яких критеріїв вважають завершеним?

  • Впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії;
  • завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектора;
  • реформа медіагалузі – приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Що лишилося?

За даними видання, ще три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання.

Корупція

Єврокомісія не вважає цілком завершеним подальше посилення боротьби з корупцією. Зазначається, що в рамках цього кроку очікувалося, зокрема, призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ.

"У документі Єврокомісії йдеться про те, що "Україна все ж повинна прийняти закон про збільшення штатного розкладу НАБУ та вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу"", – додають автори.

Олігархи

Щодо обмеження надмірного впливу олігархів, якого в Брюсселі також очікували від Києва, сказано, що "Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів".

Нацменшини

В Єврокомісії вважають, що в частині реформи законодавства про нацменшини виконані не всі з рекомендацій Венеційської комісії.

Єврокомісія зауважує на необхідності впровадити решту зауважень, згаданих "у висновку від червня 2023 року та її подальшому висновку від жовтня 2023 року, зокрема шляхом внесення змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту", йдеться в публікації.

На шляху до Європейського Союзу

Новини за темою: Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль

Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз 8 листопада надасть офіційну оцінку прогресу України щодо виконання вимог на шляху до членства в європейському співтоваристві.

Зазначалося, що саме ця оцінка, яка буде включена до щорічного звіту Єврокомісії, стане ключовою щодо рішення ЄС про початок чи відтермінування офіційних переговорів з Києвом.

Згодом прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що переговори між Європейським Союзом і Україною щодо членства в спільноті можуть розпочатися в грудні цього року.

Читайте також:
Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше
Telegram вживатиме заходів щодо Telegram вживатиме заходів щодо "проблемних каналів", на які вказала українська влада
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї