USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Понад 50% українців вважають розслідування поліції проти бізнесменів спробою боротися з порушеннями

Українці можуть мати позитивне ставлення до великого бізнесу", але ненавидіти олігархів
українці бізнес
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

56% українців вважають, що справи, коли правоохоронні органи розслідували нібито порушення законів певними компаніями та бізнесменами (наприклад, ухилення від сплати податків чи незаконне заволодіння землею тощо), є свідченням спроб боротися з порушенням бізнесом законів України. Про це свідчать дані нового опитування громадської думки від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

У дослідженні соціологи поставили запитання, а як у цілому українці сприймають ці розслідування, яке загальне враження у них складається?

"Ми запитували думку звичайних громадян (вочевидь, якби опитування проводили лише серед бізнес-спільноти або серед представників правоохоронних органів чи державних інституцій, то результати були би іншими). Отже, більша частина українців – 56% – вважають, що ці справи є свідченням спроб боротися з порушенням бізнесом законів України. Сприймають ці справи як тиск на бізнес – 30%, решта 14% не змогли визначитися зі своєю думкою", – прокоментував виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Соціологи кажуть, що за останній період в Україні була низка резонансних випадків, а кожний випадок є унікальним і насправді в одній справі більш переконливими можуть бути аргументи однієї сторони, в іншій справі – іншої сторони.

Разом з цим розподіл думок і поглядів фактично лежить на континуумі від "правоохоронні органи або влада здійснюють необґрунтований тиск на бізнес" до "бізнес отримує справедливе покарання за порушення законів у своїй діяльності".

Ситуація у всіх регіонах досить подібна і всюди трохи більша частина вважають розслідування діяльності компаній та бізнесменів спробами боротися з порушеннями.

"Підприємці й бізнесмени є важливою складовою суспільства. Утім, в Україні з 1990-х років у багатьох людей сформувалося стійке негативне сприйняття бізнесу через асоціацію з корупцією та впливом на політиків і державних діячів. Українці можуть мати позитивне ставлення до великого бізнесу, але ненавидіти олігархів. Окремі складові правоохоронної системи також викликають різку критику та недовіру", – додав Грушецький.

Зокрема, у грудні 2023 року лише 9% українців довіряли прокурорам (не довіряли – 64%) і лише 12% довіряли судам (не довіряли – 61%), зазначили соціологи.

Новини за темою: Нові споживчі тренди українців: Раціональність, сила брендів, попит на українські товари

Чимало українців підтримують втручання держави в економіку

54% українців вважають, що чим більше держава регулює і контролює економічну діяльність, тим краще це для економіки. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології у січні цього року.

Цей показник за останні три роки майже не змінився – у 2020-му було 54%.

Частка прихильників економічного лібералізму, які прагнуть меншого регулювання і меншого контролю, за цей період зросла з 24% до 36%.

Читайте також:
На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко
З початку року українці встановили новий рекорд із відкриття ФОПів через З початку року українці встановили новий рекорд із відкриття ФОПів через "Дію"
Комітет рекомендує Раді ухвалити за основу законопроєкт про Комітет рекомендує Раді ухвалити за основу законопроєкт про "клуб білого бізнесу": Кому більше не загрожуватимуть податкові перевірки
У Мінцифри розробили У Мінцифри розробили "Білу книгу" з описом регулювання ШІ в Україні. Що очікувати бізнесу