USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

У Дорогуську польська влада заборонила знову блокувати кордон

Новий протест мав би бути точно таким, як і нинішній
блокада кордону_1
Протест на кордоні
Джерело: Міністерство відновлення України

У Польщі місцева влада Дорогуська не погодила нову акцію протесту, яку організовували польські перевізники на кордоні з Україною. Водії вирішили звертатися до суду, пише RMF24.

"Новий протест мав би бути точно таким, як і нинішній. Однак мер Дорогуська Войцех Савва на це не погодився. Водії кажуть, що звернуться до суду й подадуть нові заяви на протести в кількох місцях", – йдеться у повідомленні.

Савва пояснив відмову законодавчим положенням і тим, що протест вдарив по підприємцях, робітниках та інших соціальних групах, які залишилися без роботи.

Що передувало?

Нагадаємо, напередодні перевізники подали заявку на дозвіл чергової акції протесту. Мітинг повинен би розпочатися наступного понеділка, 18 грудня. Новий протест мав би виглядати точно так само, як попередні.

Передісторія

6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин". Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Прогнозувалось, що якщо до 10 грудня польські перевізники не припинять блокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, різдвяний продуктовий кошик в Україні однозначно здорожчає. 

7 грудня повідомлялось, що вантажівки, які застрягли на кордоні через страйк польських перевізників, доправлятимуть в Україну контрейлерними поїздами.

11 грудня стало відомо, що Україна досягла домовленостей з Польщею. Блокада пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" завершена. Наступні пункти обіцяли розблокувати протягом трьох днів.

12 грудня Україна та Польща, узгодивши митні та прикордонні аспекти, домовилися про рух вантажівок через кордон за допомогою залізничного транспорту.

Читайте також:
Польща готова розмістити на своїй території американську ядерну зброю, – Дуда Польща готова розмістити на своїй території американську ядерну зброю, – Дуда
У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського
Заступник голови Полтавської облради під виглядом службового відрядження подорожував Євросоюзом Заступник голови Полтавської облради під виглядом службового відрядження подорожував Євросоюзом
"Куб", "Osa-P" та "С-125 Newa SC": Ракети до яких систем ППО може передати Україні Польща?